PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odradzic kupno legawa zielonego !!!



locia
31-07-2013, 03:40
Jak odradzic kupno legawa zielonego !!!

Problem jest taki:
znajomi w pracy ktorzy ogladali zdjecia mojego legwana , koledzy ktorzy przychodza do mnie i widza lega na zywo nagle chca takiego miec !!!
oni nie maja zadnego pojecia o gadach a zwlaszcza o legwanach.
caly czas slysze od nich ze wystarczy im akwarium z zarowka 40W ze jak legwan bedzie trzymany w malym AKWARIUM to duzy nie urosnie !!!!! zgroza (doswiadczenie z hodowli rybek) albo ze kupia synkowi malego legwana na 7 urodziny a ten synek trzymal 5 jaszcurek zwinek w akwarium ktore padly mu po tygodniu. juz nie mam sily , tlumacze im jakie warunki trzeba stworzyc legwanom, czego one potrzebuja, proponuje im aby poczytali na terrarium.com.pl na drugi dzien slysze ze tam nic ciekawego nie ma !!!!!!!! chcieliby odrazu aby legwan spal sobie spokojnie na oparciu na kanapie, na podlodze biegal jamnik - morderca (zagryzl swinke morska) a w klatce darla dzioba chyba 5 z kolei papuga nimfa (wczesniejsze uciekly przez okno) sa tacy ktorzy zmienili swoje zdanie i doszli do wniosku ze za duzo czasu trzeba bedzie poswiecic w hodowli legwanow, pieniedzy na terrarium i osprzet , sa tacy ktorzy zaluja ze nie moga miec legwana a naprawde by chcieli no i sa tacy do ktorych nic nie przemawia a legwana predzej czy pozniej beda miec

nie jestem przeciwny chetnie pomoge i doradze w hodowli boa teczowego i legwana zielonego ale tez i musze zniechecic i odradzic w trosce o zwierzaka

pozdrawiam

afrox
31-07-2013, 04:05
ciężka sprawa...nie mam pojęcia jak można zniechęcić takich ludzi do trzymania zwierząt...za każdym razem jak wyniknie jakaś sprawa, że np coś by chcieli kupić a nie mają kasy to wal im tekst " no widzisz a Ty jeszcze legwana chciałeś..." czy coś takiego... może wreście za którymś razem dojdzie to do nich... no i dużo mów ile to różnych spraw wynika z posiadania tekiego zwierzaczka... zniechęć ich jakoś...powiedz że nie możesz wyjechać na wakacje bo nie możesz go zostawić samego...
no wiesz takie tam...podkreślaj wady a nie zalety posiadania smoka
powodzenia

kaczi
31-07-2013, 07:59
to widze ze z twoimi znajomymi tak samo jak z moim sasiadem;/
kupilem mysz on tez chcial na nastepny dzien juz mial kupilem szczurka on na drugi dzien mial kupilem ptasznika na drugi dzien mial juz 2 ;/ chcialem kupic legwana to on tez juz chcial tylko ze kameleona. Niewiem czy za tymi ludzmi przemawia zazdrosc czy co ;/

Agazgaga
31-07-2013, 11:14
Wisz co?? Moim zdaniem to po prostu powinieneś/aś zmienić znajomych! Ty jesteś wrażliwy/a na piękno, które żyje w naszych domach i potrafisz dbać o takie zwierzaki a Twoi znajomi nie zasługują nawet na najmniejszego zwierzaka, którego można trzymać w domu! Nie są to , moim zdaniem dorzy ludzie.
To są moje wnioski wynikające z Twojego opisu.

Agazgaga
31-07-2013, 11:18
A ha! Chciałam jeszcze dodać ( bez urazy, kimkolwiek dla Ciebie są ci znajomi ) BRZYDZĘ się takimi ludźmi!!!

kh
01-08-2013, 00:20
no no no, znajomi Twoi, maja talent wrodzony, rzecby mozna. szkoda tylko, ze do nieodpowiednich rzeczy. jesli prawda nie skutkuje, trzeba w/g mnie ubarwic troche negatywne strony posiadania lega (jak juz wyzej napisal kolega). jesli wyczujesz, lub zwyczajnie wiesz, ze delikwent nie nadaje sie na potecjalnego 'dobrego' hodowce, a juz tym bardziej jesli zwierze ma byc kolejna zabawka rozkapryszonego sadze dziecka, to wciskaj ile wlezie. pamietaj dobra strategia to polowa sukcesu. historie moga byc rozne, np: anegdotka o tym, jaka to sile potrafi miec legwa n i jak dotkliwie moze pogryzc tudziez trzasnac ogonem doroslego czlowieka, a co dopiero male dziecko! ;]; historyjka o czestych ucieczkach z miejsca 'zamieszkania' (terr) i o zniszczeniach jakie powoduje probujac wspinac sie wszedzie; o tym jaki drogi jest w utrzymaniu itd. itp. jesli ubarwione argumenty nie dotra, w glebokim powazaniu miej dobre wychowanie i maniery, do sadystow trzeba jakos trafic, zwyczajnie zrob awanture, powiedz, ze to kompleny kretynizm, ze Ci ludzie to mordercy i powinni im odebrac prawo do opieki nad dzieckiem skoro od najmlodszych lat ucza je przedmiotowego traktowania istot zywych. dzisiaj usmierci swinke morska, jutro wbje cyrkiel w reke kolegi.. zaosc nad zalosciami.. aaa no i na koniec skladam kondolencje.. takich znajomyh miec to prawdziwa udreka.. pozdrawiam..

locia
01-08-2013, 03:18
powiem tak:

koledzy ktorzy przychodza do mnie, z ktorymi razem siusialismy do piaskownicy:) , z ktorymi czasami wypije co nieco:) sa ok im wybilem pomysl z glowy lub sami zrezygnowali z kupna lega ale jest i praca w ktorej sa ludzie na ktorych nie mam wplywu

pozdrawiam

locia
01-08-2013, 03:29
w jednym przypadku skutecznie zadzialalo
koles dzwoni do mnie ze dzisiaj kupuje lega i zebym z nim pojechal go zobaczyc
jaszczurka byla bez cites-u i powiedzialem mu ze raz mialem kontrole policji w domu:), ze niebiescy przewrocili mi dom do gory nogami bo doniosla sasiadka i ze Ty musisz sie z tym liczyc nie majac papierow na lega!!!

Ps. zwierzaki mam z citesem , nalotu nie bylo, a sasiadow mam w odleglosi ok 300 m i sa bardzo wporzo ludzie :)

pozdrawiam

Jarek Zajączkowski
01-08-2013, 03:38
Częste nosicielstwo Salmonella.sp..... powinno wystarczyć. Zagrożenie zdrowia dziecka!

42d3e78f26a4b20d412==