PDA

Zobacz pełną wersję : grzanie od spodu



Capri
06-08-2013, 07:20
w nowym terra mam dwie żarówki grzewcze na dzien. jedna z nich jest zamontowana pod gałęzią ktora jest na środku terra. problem w tym że Capri siedzi nad nią chętnie. czy takie grzanie od spodu nie zaszkodzi mu ??. oczywiście to nie jest tak że przebywa tam cały czas, ale zdarza sie. wiem, że powinno sie unikać ogrzewania od spodu.

Fatman
06-08-2013, 07:33
Grzanie od dolu jest szkodliwe. Legwany nie potrafia kontrolowac temperatury od dolu.

Capri kolejny raz udowadniasz ze nie przeczytales faq i nie umiesz uzywac opcji szukaj

Capri
06-08-2013, 07:37
"wiem, że powinno sie unikać ogrzewania od spodu". Umiesz czytać?????

Fatman
06-08-2013, 08:01
Cytuje: "czy takie grzanie od spodu nie zaszkodzi mu ??" to po kij sie pytasz jak wiesz, ze mu szkodzi?

Sam sobie zaprzeczasz w jednym poscie.... poza tym i tak nie uzywasz funkcji szukaj. Bylo juz o tym wiele razy.

Fatman
06-08-2013, 08:12
Poza tym zabezpiecz zarowke bo bedziesz mial ciezko poparzonego lega!

Capri
06-08-2013, 10:13
ok. zapytam inaczej, bo może niektórzy nie rozumieją pytania. czy cos może sie stać jeśli legwan będzie leżał ok. 30 minut dziennie na gałęzi o grubości ok. 5 cm, gdzie gałąź rozgrzewa sie do tem. ok. 32 stopni(bo pod nią jest żarówka).

Capri
06-08-2013, 10:17
a skąd wiesz, że nie jest zabezpieczona???

Jacku
06-08-2013, 10:37
Zaleca się grzanie od góry (sposób padania promieni słonecznych) , ale z drugiej strony również ziemia oddaje ciepło ( jako lżejsze, ciepłe powietrze unosi się do góry i "podgrzewa" legwany będącego na gałęziach, od spodu ) po nagrzaniu się przez słońce. Tak więc myślę, że te 30 minut mu nie zaszkodzi.
Pozdrawiam:)

Capri
06-08-2013, 10:44
dzięki za normalną odp. to nie jest tak że umyśliłem sobie grzanie od dołu. to jest efekt nieprzemyślenia do końca, z resztą widziałeś Jacku na zdjęciach.

Jacku
06-08-2013, 10:51
Tak widziałem na zdjęciu :) Zdjęcie powinieneś podesłac również Fatmanowi i będzie wszystko jasne :)))
Pozdrawiam:)

Capri
07-08-2013, 04:08
nie prosił więc nie będę nachalny:))). Z pewnością nie ma ochoty oglądać takiej amatorszczyzny.

Fatman
07-08-2013, 09:19
Nie prosilem bo mnie to nie interesuje. Mam duzo innych rzeczy do roboty. Poza tym nudza mnie posty typu: "witajcie oto moj legwan" itd. Nie ma przymusu czytania ich. Akurat dobrze ze chcesz przeslac fotki ludzia bo moze to komus pomoze przy budowie terra. Mi akurat to nie jest potrzebne. Projekt terrarium koncowego opracowalem sam i sam go tez wykonam.

Capri
07-08-2013, 09:51
Jeśli Cię nudzą i uważasz je za nieciekawe, to sam ich nie umieszczaj. http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=15796&t=15796

Fatman
07-08-2013, 10:02
Niestety roznica jest taka, ze mnie poproszono o zamieszczenie swoich zdjec.... Przeczytaj tego posta do konca to Ci sie wyjasni. Poza tym nie napisalem, ze mi nie pasuje tylko, ze nie czytam. Ty jakis analfabeta jestes bo cos z czytaniem na bakier niestety. Moja galerie tez ogladaja ludzie, ktorzy tego chca. Ja ich do niczego nie zmuszam.

Capri
07-08-2013, 11:55
Po pierwsze czy ja kogos do czegoś zmuszam? A po drugie grzecznie Cię proszę o to, żebyś takich tekstów nie pisał do mnie. Po pierwsze dyskusja ma pewne granice, a po drugie nie po to jest to forum.

Fatman
07-08-2013, 12:07
Po co to forum jest to ja wiem. Zauwaz ze ja nie pisze o pierdolach, tylko pomagam ludziom. Jak oni pisza ze czegos nie wiedza, a to jest w faq albo w archiwum, to ja wtedy ich upominam bo jestem na tym forum juz pare lat i juz troche temu sie stalo denerwujace czytanie postow o tym samym.

Capri
07-08-2013, 12:17
Chyba ogólnie jesteś raczej nerwowy człowiek nie???nikt inny sie tak nie gorączkuje.

Fatman
08-08-2013, 02:37
Spytaj Meg, Rysia, Nike albo jeszcze kogos i Ci powiedza, ze nie jestem nerwowy. Teraz tez sie nie denerwowalem. Okreslibym to bardziej jako znudzenie.

dr Robert
08-08-2013, 03:45
Ostrożność w stosowaniu ogrzewania dolnego związana jest głównie z bardzo łatwą możliwością poparzeń. Jeżeli ktoś jest pewien, że temperatura podłoża nie przekroczy 35 stopni to może je stosować. Jednak kable grzejne czy maty produkowane dla tych celów mają często zbyt dużą moc.

KORSAKOW
08-08-2013, 03:48
tradycyjnie nie zgadzajac sie z Fatmanem ;-)

grzanie od dołu to temat kontrowersyjny ale... spójrzmy logicznie jakie podłoże występuje u legwnaów w naturze? typowe tropikalne, gruba warstwa gnijacych liści, która zawsze będzie miała wyższą temperature niż powietrze, tak więc kable w podłożu nie zaszkodą dopóki są podłączone do termostatu który będzie kontrolował temperature podłoża, natomiast niedopuszczalne jest takie ustawienie termostatu że zanika w terra (lub bardzo sie zmniejsza) amplituda dobowa w terra

a nieumiejętność termoregulacji (od dołu) dotyczy raczej kamieni grzewczych ;-)

KORSAKOW
08-08-2013, 04:16
Fatman to w realu ostoja stoickiego spokoju, potwierdzam ;-)

Fatman
08-08-2013, 04:38
Lukaszu potrzymaj termometr nad kwoka i powiedz jaka bedziesz mial temperature. Przeczytaj do konca, ze nie chodzi o waz grzewczy tylko o zarowke. To delikatna roznica. Jakies 10 stopni moze wiecej.

KORSAKOW
08-08-2013, 06:16
Fatman napisał(a):

> Grzanie od dolu jest szkodliwe. Legwany nie potrafia
> kontrolowac temperatury od dolu.


To nie uogólniaj ;-)

42d3e78f26a4b20d412==