PDA

Zobacz pełną wersję : znowu te robaki ;/ ;/ ;/



hajdo
10-08-2013, 02:38
witam jeszcze raz ... :P mam taki problem ze muj legwan ma prawie caly czas robaki ;/ jak dostanie leki i odczekam jakis czas to jest poprawa ale tylko na chwile bo za jakis czas robale sa od nowa;/ sens w tym ze niewiem czy dalej go leczyc czy poprsotu to juz zostawic ???? :| bo wylinki przechodzi bezproblemowo apetyt ma duzy i nie widac po nim zeby sie z tym zle czul... jak myslicie leczyc to dalej do skutku czy zostawic ????

meg11
10-08-2013, 02:45
o jakich ty robakach piszesz? rozoczach czy pasozytach wewnetrznych?

reconnect
10-08-2013, 09:20
włg. mnie czy to roztocza , czy wewnętrzne świnstwa nalezy sie ich pozbyć do końca (czyt. do skutku).

Jacku
10-08-2013, 09:31
Z tego co się oriętuje to chodzi o wewnętrzne pasożyty. Jedyne co przychodzi mi do głowy to zakażenie wtórne. Po każdym zabiegu odrabaczania należy dokładnie odkazić terrarium, legwan nie może mieć dostępu do własnych odchodów. Może dawka leku była zbyt mała lub nie powtórzyłeś dawkowania wg zaleceń weta. Teoretyzując ... masz w domu inne zwierzęta i czy legwan ma z nimi kontakt ? Robaki w terrarium nie biorą się znikąd - musisz znaleźć przyczynę zakażenia.
Pozdrawiam:)

hajdo
10-08-2013, 10:38
tak chodzi mi o wewnetrzne pasozyty. dawkowanie powtarzalem. sens w tym ze niebardzo mam jak urochinic zeby nie mial stycznosci do swoich odchoduw :( poniewaz pracuje i jak przychodze do domu o godz.14 to w basenie jest juz kupa i robaki a ja niewiem czy on tam sobie lazil w tym czy nie ...:| zawsze po tym myje basen wrzatkiem i codziennie wlewam swieza wode... wode do picia ma w osobnej miseczce i z tego co zauwarzylem to pije z tego albo zlizuje z roslin ... ale kto wie czy sobie nie podpija z tamtego.... ja juz niewiem coo tym sadzic.:|:|:| w domu mam inne zwierzeta ale nie maja kontaktu z legiem... dawka leku nie powinna byc za mala... i jak mam go uchronic zeby nie mial kontaktu z odchodami . przecierz pod proad besenu nie dam :P :P :P ??
pozdrawiam

afrox
10-08-2013, 14:16
moim zdaniem (zdanie laika) powinieneś powtórzyć jeszcze raz odrobaczanie, następnie wszystko z terra wyrzucić (zwłaszcza ściółke), a terra dokładnie odkazić ewentualnie wyparzyć...wszystkie rośliny, konar, basen itd itp też powinieneś odkazić...najlepiej by było, gdybyś to zrobił podczas dnia wolnego od pracy lub jeszcze lepiej urlopu...miałbyś czas na obserwację...

hajdo
11-08-2013, 08:42
witam.... hmmm chyba jednak faktycznie wezme urlop i bede go leczyl i obserwowal :|:|:| a pozatym urlop to wcale ne taka zla rzecz :P:P:P hehehe
pozdrawiam...

42d3e78f26a4b20d412==