PDA

Zobacz pełną wersję : znowu o szybie



Capri
10-08-2013, 11:48
Przejrzałem juz mnóstwo starych postów na temat rzucania sie legów na szyby, ale nie mam jasnej odp. u mnie pojawił sie ten problem teraz po przeprowadzce. i co rzeczywiście odczekać tak jak kiedyś radził Rysiek. Nie ma mowy o zakryciu czymś, bo cała szyba jest jak lustro. Boję sie o głowę Capri i swoje ręce bo on, oaza spokoju próbował mnie dzisiaj dziabnąć w trakcie stroszenia sie na swoje odbicie.

KORSAKOW
10-08-2013, 12:07
zastaw mu "podłoge w terra" dość wysokimi dekoracjami. tak aby nie mógł sie rozpędzić, jeśli nie będzie uderzał w szybe z rozpędu to napewno ew. uszkodzenia pyska jeśli wystąpią będą dużo mniejsze

Manga
10-08-2013, 12:19
tylko martwię sie że to jest dla niego mało komfortowe. Nawet jeśli nie będzie walił w szybę to zawsze będzie sie widzial i denerwował

Capri
10-08-2013, 12:22
No właśnie popieram Przedmówcę.

afrox
10-08-2013, 14:09
a jak to sie stało ze masz "szybe jak lustro"...??? coś z nią nie tak czy co?
wydawało mi sie ze szyba szybie podobna...(nie mówiąc o jakichś wynalazkach typu lustrzana lub przyciemniana jak w biurach)... może on poprostu chce sie wydostać na zewnątrz a nie walczy z odbiciem... mój jak był mały też skakał na szybe z konara...i to nie była walka z odbiciem...

Fatman
10-08-2013, 14:49
Zapal swiatlo i zajrzyj do srodka. Wszystko sie doskonale odbija. Ja bym optowal za obserwacja. Jak leg sobie nie robi krzywdy to zostawic sprawe sama sobie. Po pewnym czasie leg powinien sie przyzwyczaic. Jak czesto leg sie rzuca na szybe?

reconnect
10-08-2013, 18:00
wez kawałek szyby i z jednej strony przyłoz jakiś kawałek materiału. zobacz ze masz efekt lustra....

Rysiek
11-08-2013, 02:44
Mój legwan do dzisiaj szyby nie widzi jak wchodzi do terrarium. Będąc w środku zdarza mu się jeszcze kiwać do swojego rywala w szybie lub nawet go atakować. Oświetlona szyba od środka jest prawie jak lustro. Widać w niej odbicie. To trwa już u mnie ponad 5 lat. Jeśli nie ma możliwości przysłonięcia szyby, ja bym to tak zostawił. Ważne, aby legwan nie miał możliwości walenia w szybę z rozpędu. Jeśli jest dużo miejsca w terrarium można ustawić jakieś naturalne przeszkody terenowe uniemożliwiające rozpędzanie się.

42d3e78f26a4b20d412==