PDA

Zobacz pełną wersję : coś nie tak!!



george
15-08-2013, 15:28
niedawno zauważlem że george ma coś z prawą przednią lapką (ciągnie ją za sobą a nie normalnie stawia).pojechałem z nim do zaprzyjaźnionego weterynarza i wspólnie zauważyliśmy jeszcze że kończyny ma spuchnięte i lekko wykrzywiony ogon (wyglądał jakby był pęknięty-ale nic z tych rzeczy).od momentu zamieszkania u mnie nie miał uv przez tydzień (mimo iz sprzedawca zapewniał mnie że spokojnie przez miesiąc moge mu nie podawać uv).temperatura w terrarium wynosi 25C w chłodniejszym miejscu i troche ponad 30C w cieplejszym.jadł brokuły,kalafior,pietruszke,troszke kapusty... jedzonko posypuje wit.reptimineral h firmy sera.po tym jak wróciłem od weterynarza zacząłem podawać mu jeszcze dodatkowo wapno i czekałem.tydzień po tym jak to zauważyłem george jest już w miare zdrowy,jest żywszy ale opuchlizna nie zeszła mu w 100% i troche mało je.dzisiaj zauważyłem też iż na grzbiecie zaczął przybierać piaskowej barwy.nie mam pojęcia co może być mojemu małemu!!

Ada
16-08-2013, 04:16
MBD?!?Brak apetytu(patrz poprzednia wypowiedż-george'a)problemy z kończynami i ogonem-krzywica jak nic!
A język jaki ma-końcówka zaczerwieniona?.Jakie panują warunki w terra?-wilgotność odpowiednia?piaskowy kolor grzbietu to nie jest przypadkiem przesuszenie?Nie ma przypadkiem za zimno.........A liście jakieś dostawał??O diecie poczytaj sobie.Znawcą nie jestem ale na moje oko to twój legwan ma kiepskie warunki i zaczyna się MBD.......................

george
16-08-2013, 09:27
Jesli to krzywica to co jeszcze oprocz ciaglego naswietlania, odzywiania liscmi pietruszki i rzodkiewki moge jeszcze zrobic ???

aniolek
16-08-2013, 11:42
zla dieta !!!!!!!!!!!kapusta no co ty tego sie nie podaje!!!!!!!!!!!zamiast tego mozesz podawac mlecze ,liscie babki, koniczyne ( to jest dostepne jeszcze na dworze) a kupic mozesz kielki slonecznika,kielki lucerny no i oczywiscie SEPIA i na zmiane posypywac jedzonka raz sepia a raz witaminami i naswietlanie 12-14 godzin dziennie uvb

42d3e78f26a4b20d412==