PDA

Zobacz pełną wersję : Wiem że było ale nic dokładnego nie znajduje :(



Kenias
07-09-2013, 11:13
Witam.
Wiem że ten temat był już omawiany ale zawsze jest ale , prawda !?
Otóż Moja ponad 2 letnia Legwanica nic nie je....
A zacznijmy od tego że:
Około tygodnia temu Demcia została przeniesiona do nowego terrarium.
Terrarium wykonane jest z płyty osb , poskręcane srubami i uszczelnione silikonem , oczywiście konary i wszystko co potrzebne ( wilgoć temperatura itd... )
Ale cała sprawa w tym że od chwili przeprowadzki nie przyjmuje pokarmu ..
Pare listków ulubionej fasolki skubnie i to wszystko ( przed przeprowadzką zjadała 2 miski wypełnione po brzegi)
Wiem iż przeprowadzka to duży stres i cała reszta ale troche się zaczynam niepokoić :((
Może ktoś z Terrarystów potrafi choć w odrobinie przybliżyć mi taką sytuację którą przeżył albo się z taką spotkał ??
Jaki czas po przeprowadzce może to trwać , no jednym słowem co i jak robić .
Ulubiony pokarm , cisza i spokój ma zapewniony.
Może ten zapach płyty osb ?? ja nie wiem .
Przez dwa dni było troche przekichane bo Demcia szalała po terrarium , teraz troche spokojniejsza leży wygodnie pod świetlówką na konarze.
Prosze o jakieś spostrzeżenia , uwagi w tej sprawie , jaki czas to może trwać , ile dni jeszcze może nie przyjmować pokarmu .
Pozdrawiam

Rysiek
08-09-2013, 02:53
Ja przez to przechodziłem. Mój samiec 4 lata temu po przeprowadzce nie jadł miesiąc. Codziennie robiłem podchody z ulubionym jedzonkiem, a on nie tknął nawet kawałka. Myślałem, że już po nim. O karmieniu przymusowym miałem tylko mgliste pojęcie. 2 tygodnie to jeszcze nie tragedia jeśli legwan jest w dobrej kondycji i dobrze był wczesniej odżywiony. Piszesz, że coś skubnie, więc jeszcze lepiej. Nawet te małe ilości pokarmu to zawsze coś. Nie rezygnuj z podawania jedzonka, a napewno zacznie jeść. To wygląda na stres związany ze zmianą otoczenia. Powodzenia. Napisz co dalej ;-)
Ps. Gdyby ten stan się przedłużał wtedy będzie trzeba pomyśleć o karmieniu przymusowym. Dla ratowania gada można podawać papki warzywno- owocowe dla niemowląt np. Gerber, bobofrut itp. Do tego preparaty witaminowe i wapń.

Kenias
12-09-2013, 11:11
Dzięki Ryśku.
Jak do tej pory w miare spokojnie .... podgryza po troche liści , a terrarium przysłonięte .
Pozdrawiam.

Rysiek
12-09-2013, 14:06
:-)

42d3e78f26a4b20d412==