PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana temperatur w tera



die
08-09-2013, 05:56
Doradzcie mi jedna rzecz.. Bo mierze sie z zalozeniem terra dla lega.. No i wiem juz bardzo duzo no ale napotkalem problem.. Ogrzewaniem bedzie kabel grzewczy i promiennik. No i problemem jest zroznicowanie temperatury w dzien i w nocy.. Termostat bedzie podlaczony do kabla grzewczego. No i moj problem polega na tym ze nie wiem jak obizyc temp w nocy. Czy dostosowac moc kabla grzewczego do terra czy samo wylaczenie promiennika wystarczy a moze jeszcze jeden termostat i kabel grzewczy do ustawienia innej temperatury? Prosze o pomoc
Z gory dziekuje

Jacku
08-09-2013, 08:44
Witaj die :) Nie zakładaj termoregulatora do kabla grzewczego. Wyłączaj go na noc - to prosta i sprawdzona metoda ( wyłącznik czasowy możesz zastosować ). Kabel grzewczy stosuje się głównie jako podgrzewanie basenów lub wilgotnego podłoża do podnoszenia wilgotności. Jako źródło ciepła - to właściwe - służy promiennik ( temp. pod nim powinna wynosić ok. 35 st) Na noc ogrzewanie się wyłącza. Dopuszczalny spadek temp. w nocy to 20 st. Jeśli zaś temp. spada poniżej 20 st. możesz zastosować promiennik porcelanowy ( ceramiczny). Nie daje światła, a tylko ciepło.
Pozdrawiam:)

42d3e78f26a4b20d412==