PDA

Zobacz pełną wersję : montowanie oswietlenia



die
12-09-2013, 14:15
Doradzcie mi bo bede kupowal mlodego lega. Dla niego poki co moze byc male tera.. Tzn wysokosc tylko 50 cm. no ale wyczytalem na terrarium.com.pl ze dla mlodego sie nada.. za to bedzie dluuugie.. jak troszke podrosnie to i terrarium bedzie odpowiednio wieksze dla niego.no i mam takie problem - nie wiem czy swietlowke montowac w srodku.. a moze zamontowac ja nad kratka u gory tera.. tak by promienie UV docieraly do wnetrza tera wlasnie przez ta kratke.. Jakie rozwiazanie jest lepsze? Doradzcie prosze. Aha no i jeszcze jedno pytanko.. Jesli ewentualnie swietlowka w srodku to jak proponujecie? Czy moge zamontowac w tera cala kompletna listwe do swietlowki czy raczej zamontowac same uchwyty od swietlowki w tera a elektryke taka jak dlawik i starter wyciagnac poza tera.
Prosze o rade :)

Rysiek
12-09-2013, 15:21
Zerknij tutaj - http://www.terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1&fid=4 . Świetlówka musi być blisko gada, ale ze względu na małe rozmiary terrarium (zbyt małe) możesz całą oprawę dać na zewnątrz, tak, aby tylko świetlówka z uchwytami była w środku-od góry. Legwan to nadrzewna jaszczurka i przyszłe terrarium musi być wysokie. 50 cm to stanowczo za mało.

die
12-09-2013, 15:43
Nastepne bedzie duuzo wieksze.. planuje cos kolo 180 cm :) No ale to jak malec podrosnie choc troszke :)

Rysiek
13-09-2013, 01:05
Wtedy polecam Power Sun, o którym znajdziesz w podanym linku do FAQ.

42d3e78f26a4b20d412==