PDA

Zobacz pełną wersję : Pokarm zastępczy



raftel26
26-09-2013, 04:40
Zastanawiałem się nad innym pokarmem suchym niż ten który można kupić w sklepie zoologicznym, raz już skorzystałem z rad i zamiast kupić drogi preparat fosforan wapnia dla lega kupiłem taki sam dla psów o wiele tańszy a o tych samych proporcjach (2-1).Podążając tą myślą zastanawiam się czy suche pokarmy dla królików nie nadawały by się do lega są wiele tańsze i w większych opakowaniach co przy apetycie mojego pupila jest bardzo korzystne.

Saurus
26-09-2013, 05:33
jakie suche pokarmy dla krolika? czlowieku, nie kombinuj, sugerujesz ze leg ma takie same wymagania pokarmowe jak (malo wymagajacy) krolik? Karmisz go tylko sucha karma?

Marblo
26-09-2013, 06:45
Pokarm dla krolika ???!!! Nie skomentuje tego :[

die
26-09-2013, 09:02
Szkoda Ci kasy na lega? Poza tym kupujac zwierza musiales szie chyba liczyc z kosztami.. a poza tym przeciez nie mozesz gada trzymac o suchym zarciu...

raftel26
26-09-2013, 12:10
Oj i dostało mi się ;) Jeszcze nie dałem mu takiego pokarmu. Mój pupil dostaje wszystko jak należy a pytałem dlatego że warto czasami się zastanowić nad oszczędnościami - oczywiście nie kosztem zdrowia legwana.
Dziękuję za sprowadzenia mnie na ziemie.

Marblo
26-09-2013, 18:09
Prosze bardzo! Zaczekaj no niech Fatman to przeczyta to Cie dopiero sprowadzi ;)))))))))

Fatman
27-09-2013, 11:16
Czytalem, puscilem mimo oczu...

Marblo
27-09-2013, 14:51
Nie wierze ;))))))))))))))))))

Rysiek
29-09-2013, 03:58
:-)))

AmazoNKA
30-09-2013, 13:45
raftel26 - ostatnio tez podaje swoim legwanom fosforan wapnia z kompletem witamin i mineralow przeznaczony dla mlodych zwierzat (np. dla psow)... nie jestes w tym odosobniony. Jest o wiele tanszy a wlasciwosci ma takie same.
Z tym pokarmem dla krolikow calkiem logicznie kombinujesz... tylko nie wiem co mozna by wykombinowac. Dla nieuswiadomionych: krolik je podobny pokarm roslinny jak wszystkie roslinozerne, do ktorych rowniez zaliczaja sie legwany. Mam krolika i orientuje sie co jest w sprzedazy.... chyba jedynie z prasowanej zieleniny to jest "Frykas", ale w jego sklad wchodzi rowniez mieso, dlatego nie podaje go krolikowi. Moze jest dostepny w sprzedazy jakis inny granulowany zielony pokarm w ktorego sklad wchodzilaby np. lucerna, ktora mozna by bylo pozniej ewentualnie rozmoczyc i podac legowi. Taki pokarm moglby byc dodatkiem.
Moje legwany nie jedza suchych, gotowych pokarmow nawet tych przeznaczonych dla gadow... maja wszystko swieze... uwazam, ze lepiej im na zdrowie wyjdzie.

Pozdrawiam
[gadzinka]

Fatman
01-10-2013, 01:27
Ja jakos nie widze 1,6 m legwana karmic w zimie tylko i wylacznie zielenina, bez udzialu warzyw, owocow i w malej ilosci granulatow...

42d3e78f26a4b20d412==