PDA

Zobacz pełną wersję : UVb



agulec3
02-10-2013, 01:03
Czy legwan musi mieć caaaały czas świetlówkę uv? Czy może np. mieć na dwa dni co dwa dni lub co drugi dzień itp?
Chwilowo mam jedną świetlówkę i dwa terraria. Drugą mogę kupić dopiero gdzieś za miesiąc.

Lega jeszcze nie mam. Narazie szykuję mu jedzonko i ciepły kącik. Ale na dniach chce już go przywieźć.

pyt 2 (za które pewnie dostane): Czy latem wystarczy mu wygrzewanie codziennie na słoneczku i w dzeczczowe dni świetlówka?

Rysiek
02-10-2013, 03:15
Latem jak najbardziej słoneczko, wtedy można zrezygnować ze świetlówki, która niestety powinna świecić w terrarium codziennie po 12-14 godzin z zachowaniem prawidłowej odległości od gada. Poczytaj w FAQ. Oczywiście powinna świecić w dni, gdy legwan nie przebywa na słońcu ;-)

afrox
02-10-2013, 11:32
należy jeszcze dodać, że jeżeli naświetlasz smoka słoneczkiem to musisz to robić w wolierze, czyli przez jakąś siatkę a nie przez szybę...bo wolne spacerki z legiem na rękach nie są polecane... możliwe jest jeszcze naświetlanie lega światłem z lampy osram ultravitalux czy jak to sie tam pisze... ale to musi być już dokładnie sprawdzany czas naświetlania... dokładniej przeczytasz na ten temat w faq...
pozdrowionka

42d3e78f26a4b20d412==