PDA

Zobacz pełną wersję : Brunatnice



agulec3
04-10-2013, 05:26
na stronie terrarium w dziale "artykuły" znajduje się jeden o "stosunku wapnia do fosforu w diecie legwanów...'

pod tabelą nr 4 cyt. kawałeczek:

"Jeżeli mimo wszystko występują obawy, co do karmienia dietami złożonymi z roślin krzyżowych i ewentualnego ryzyka to wystarczy co pewien czas dodawać do pokarmów dawki wysuszonych brunatnic. Jest to nieszkodliwe źródło rozpuszczalnego jodu (chyba, że będzie się podawało zbyt wiele tabletek w krótkim okresie czasu)."

No i moje pytanie: o jakie brunatnice chodzi? jak nazywają się takie tabletki? jak często podawać?

Rysiek
04-10-2013, 11:07
http://ivloken.republika.pl/baltyk/flora.htm - przypuszczam, że moga to być tabletki z glonów morskich - brunatnic (stąd jod). Idealny stosunek Ca:P jest 2:1, ale trudno go zachować ponieważ większość warzyw, owoców i tego co podajemy legwanom ma niekorzystne proporcje wapnia do fosforu, więc podaje się wapń w różnej formie. Należy jednak pamiętać, że na tym świat się nie kończy i są inne ważne minerały i witaminy w diecie, których niestety same liście (ich prawidłowy udział w karmieniu ok. 70-80%) nie zapewnią ;-)

agulec3
04-10-2013, 13:21
co to są brunatnice to wiem (studiuję biologię).

chciałam się dowiedzieć jakie (nazwa) to mogą być tabletki i czy ktoś je stosuje lub stosował....

chciałabym się dobrze przygotować do przyjęcia malucha i dlatego mam tak dużo pytań

42d3e78f26a4b20d412==