PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ogonkiem



tasior
10-10-2013, 03:50
Mam legwana zielonego który jest jeszcze dosyc młody i nieodwojony.Często zdaza sie ze uderza ogonem w szybe terraria .Zauwazyłem ze jego ogon robi sie coraz krótszy a koncówka ogona jest dosyc grubawa .Czytałem ze ogon moze usychac z powodu niedogrzania ale wydaje mi sie ze temperatura jest dobra.Napiszcie co z tym mozna zrobic pozdrawiam

Darius
10-10-2013, 09:00
Jest to martwica ogona a powodów jej powstawania jest kilka miedzy innymi niedogrzanie, nadłamanie po uderzeniu w jakąś krawędź,zranienie. Proponuję żebyś przeszedł się do weta niech oceni ten ogon i doradzi ci co z nim zrobić. Może wystarczą zastrzyki z antybiotykiem albo będzie mu trzeba kawałek uciąć ale to juz niech weterynarz oceni.

Rysiek
10-10-2013, 09:25
Idź do weterynarza, bo to wyglada na martwicę od mechanicznych uszkodzeń ogona. Musisz mu uniemożliwić bicie ogonem po ostrych krawędziach np. szyb, płyt meblowych itp.

tasior
10-10-2013, 11:53
dzieki bardzo za podpowiedz ale jak uniemozliwic mu bicie ogonem??

Rysiek
10-10-2013, 12:35
Niech bije, ale po płaskich powierzchniach, nie po kantach, bo wtedy łamie ogon. Uderzenie w płaską powierzchnię nie zrobi mu krzywdy. Spróbuj sam walnąć ręką w płaską ścianę i o kant mebli :-))) Mozesz mu to uniemozliwić stawiając przeszkody terenowe typu korzeń, sztuczny kwiat - to zamortyzuje uderzenia.

pasiu
13-10-2013, 17:52
Idź do weta on da mu coś może na wzmocnienie kości, jak mały to może być osłabiony, mój na początku tak złamał sobie ogon że prawie mu idleciał, wisiał na kawałku skórki, jak poszedłem do weta to byłem pewien że bedzie amputacja, a wet to ślicznie zszył i teraz to nawet nie widać nic, śliczny ogonek. Właśnie wtedy wet dał mi coś dla niego na wzmocnienie kości. 3mam kciuki za twojego legusia. pozdro

42d3e78f26a4b20d412==