PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie



igck
21-10-2013, 08:06
W przyszłości chciałbym mieć legwana zielonego lecz najpierw trza sie pare rzeczy dowiedzieć. Moje pytanie jest o terra bo nie chcę później męczyć zwierzaka. Mianowicie w pokoju zmieściłbym maksymalnie terra o wielkości 160,160,70-80 cm (wys,szer,głęb). Takie terra byłoby już docelowe na całe życie zwierzaczka. Czytakie może być?? Dodam że zwierzak miałby możliwoś pochodzenia po dużym pokoju (gdy podrośnie) i ewentualnie także letnia woliera ogrodowa. Co myślicie o tym??

afrox
21-10-2013, 09:03
hm... moim zdaniem spoko... tylko ta głębokośc troche zamała... co do pokoju to nie miej nadzieji że ta ciekawska bestia będzie się go trzymać... mój tak robił... przez jakiś rok... teraz już mu sie pokoik znudził i za wszelką cene smoku stara się wydostać na dalszą część mieszkania... ;)
Co do woliery to bardzo dobra sprawa... ole oczywiście będzie ona odpowiednio skonstruowana... (cień... woda... bezpieczeństwo...itd...)
pozdrówka

Marblo
21-10-2013, 15:45
Jesli legwan bedzie mial gdzie "rozprostowac kosci" to takie terrarium mu wystarczy. Ta glebokosc 80cm nie powinna byc zadnym problemem nawet dla 1,5 metrowego legwana poniewaz 2/3 dlugosci jego ciala to gietki ogon wiec w takim terra nie powinno byc mu ciasno , ale raczej powinienes wykabinowac cos wyzszego zeby legwan mogl sie wspinac po jakims konarze.

igck
22-10-2013, 03:49
Nie no wysokosć to jest jedyny wymiar ktory mógłbym zwiekszyś do maks. 2,2m. Ale głębokość i szerokość to tak już by musiała być.

Marblo
22-10-2013, 15:55
Wiec jesli zrobisz najwyzsze jakie mozesz to mysle ze bedzie ok.

42d3e78f26a4b20d412==