PDA

Zobacz pełną wersję : Jaja



Agnicha
21-10-2013, 13:16
Moja legwanica nosi niezapłodnone jaja.Jak długo bedzie trwać ten stan i co zrobić żeby pomóc legwanicy?Weterynarz powiedział , że jeśli nie zniesie sama , to bedzie trzeba ją operowac inaczej nie przeżyje!!!Z tego co wiemy legwanica nosi jaja od około 1.5 - 2 miesięcy.

Pozdrawiam A$S

Marblo
21-10-2013, 15:50
No to przygotuj jej skrzynie lęgową zeby miala ewentualnie gdzie te jaja zniesc. Jesli sama ich nie zniesie to prawdopodobnie nie obejdzie sie bez zabiegu. Mam nadzieje ze wszystko dobrze sie skonczy.

Marblo
21-10-2013, 15:54
Znalazlem fajny opis jak to zrobic:

".... Zrób skrzynię lęgową taką, by samica mogła się w niej zmieścić, ale żeby skrzynia była dość niska. Otwór wejściowy dość ciasny, ale dopasowany do wielkości samicy. Dobrze, jeśli samica będzie dotykała "góry" głową. Warto mieć możliwość otworzenia skrzyni z góry. Masz wgląd do środka i można zobaczyć czy są jaja. Możesz wykorzystać plastikowy pojemnik lub drewniana skrzynkę. Wypełnij ją torfem ( może również być wilgotny, dający się formować piasek) do połowy po to, by samica mogła kopać w nim norę. Samice są w tym okresie bardzo aktywne i należy się liczyć z tym, że część podłoża zostanie wyrzucona z pojemnika lęgowego na zewnątrz. Dobrze jest umieścić pojemnik na kablu lub macie grzewczej, aby zapewnić optymalną temperaturę 30 stopni. Zasada jest taka, że im bardziej skrzynia lęgowa przypomina naturalną norę z dość długim korytarzem tym lepiej.

Pozdrówko! Rysiek"

Agnicha
21-10-2013, 16:05
Dzięki wielkie za poradę :) ... będę informować na bierząco co się dzieje.

Pozdrawiam A&S

Rysiek
22-10-2013, 04:58
Dzięki, Marblo ;-)

Marblo
22-10-2013, 15:58
Widzisz Rysiu Ty to jestes fachowiec nawet jak nie odpowiadasz to i tak odpowiadasz nawet jesli o tym nie wiesz ;))))

Rysiek
23-10-2013, 06:01
Nie przesadzaj ;-) Gdyby dr.Robert dał wskazówki to co innego. On rozmnożył legwany, ja nie, a to co napisałem wiem m.in. dzięki niemu.

42d3e78f26a4b20d412==