PDA

Zobacz pełną wersję : jak moge to zwiększyć??



komsa
24-10-2013, 01:21
muj legwan od pewnego czasu mało się rusza a dobze go odzywiam i ma wszystko ok muj weterynaz powiedział zebym mu dawał raz na miesiąc witamine B1 no i daje
a wracając do ruchu jeszcze 2 miesiące temu szalał skakał po meblach i po pniach kture są w terra a teraz siedzi na jednym i nic nierobi tylko zchodzi po zarcie
a jak wyjme go pozaterra to powolutku sobie gdzieś idzie nie tak jak wcześniej zasuwał albo jak wskakuje na krzesło to czasami nawet niedoskakuje

czy to normalne ??
a jak nie to napiszcie jak moge to naprawić


a moze ma problem z kądycją bo ostatnio zbyt często go niewypuszczałem bo zamiast srać do terra to wali na dywan

Jacku
24-10-2013, 03:15
Legwany mają takie okresy wzmożoniej aktywności jak też okresy kiedy mało się ruszają ( zmiana diety, nastroju, wydłużony okres trawienia itp.). Wg mnie to normalne zachowanie. Jeśli podajesz mu witaminy dla gadów nie dawaj mu dodatkowo witaminy z grupy B (przedawkowanie jest gorsze od niedoboru).
Pozdrawiam:)

komsa
25-10-2013, 04:57
dzięki Jacku witamine B1 stosuje jak nakazał mi weterynaz 1/2 tabletki na 1 miesiąć i dzięki temu niema niedoboru wapna i jeszcze raz dzięki

Rysiek
25-10-2013, 10:24
Dzięki stosowaniu witaminy B1 nie ma niedoboru wapnia ??? Coś pokręciłeś komsa. Jacku Ci radził, aby dawać cały kompleks witamin dla gadów, w których są witaminy z grupy B, a zrezygnować z podawania samej witaminy B1. Wapń podaje się dodatkowo, a za jego wchłanianie odpowiedzialna jest witamina D3, która powstaje w organizmie gada pod wpływem działania UV. Napisz jakie podajesz jeszcze witaminy, czy podajesz wapń i stosujesz UV (jakie). Coś poradzimy. Jeśli dajesz tylko B1 trzeba to zmienić.

komsa
25-10-2013, 12:11
no widoczne coś pokręciłęm hehe a UV stosuje dzięki juz zkontaktowałem się ze znajomym ktury zajmuje się chodowlą legwanów to od niego mam swojego hehe
i juz mi wszystko powiedział i jest wogule ok

meg11
25-10-2013, 16:33
a ja uważam,że wcale nie jest ok:|
przyczyną apatii legwana może być brak witamin, legwan powinien dostawać wapno, witaminki (np. reptimineral h) mieć uv i zdrowo się odżywiać, nie wiem czemu, ale myślę, że nie ma twgo wszystkiego Twój legwan u Ciebie..
Jeśli się mylę, to mnie popraw.

komsa
26-10-2013, 02:22
dobra poprawie :)

muj leg ma wszystkie potrzebne rzeczy żarówki uv ma dwie i ma odpowiednią diete i temperature oraz wilgotność
a zapytałęm o to czy to jest normalne i dowiedziałem sie ze tak więc juz jest wszystko ok

42d3e78f26a4b20d412==