PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rosną wasze pociechy?



Picasso
26-10-2013, 05:30
Mam go/ją dwa lata (niespełna) powiększył się dwukrotnie i obecnie ma ok.60cm nie wiem czy rośnie odpowiednio. Pozdrawiam wszystkich miłośników tego gatunku i piszcie proszę o waszych spostrzerzeniach

czakol
26-10-2013, 06:09
ja mam swojego od 8.11.2003r i wtedy jak go kupilem mial 36cm, teraz po roku i troszke ma okolo 80cm.

ps-skoro masz swojego 2 lata i ma 60cm, to chyba troszke malo, albo taki ci sie trafil... niech lepiej wypowiedza sie fachowcy na ten temat :)

pozdrawiam !

meg11
26-10-2013, 07:01
Picasso witamy na legwanim forum:)

ja mam swojego trzy lata i mierzy on ok 140cm
60cm ja na dwa lata to chyba troche mało.. ale coż może nie trafił Ci się akurat wieeelki okaz;)

Darius
26-10-2013, 07:30
Roznie z tym bywa. Wzrost zalezy od warunkow w jakich sa chowane, od genow po rodzicach no i od podgatunku (rhinolpha jest mniejszy). Wydaje mi sie ze one najintesywniej rosna w pierwszych latach i jesli wtedy nie dostaja odpowiedniej diety moga troche "przegapic" ten okres intesywnego wzrostu i wtedy sa mniejsze. Moj ma 110cm z tym ze bez kawalka ogona niestety martwica. Mam go juz od trzech lat (jak go kupilem mial kolo roku i 36 cm)

Paulina_
26-10-2013, 07:45
Mój smoczek ma rok i około 60 cm, wydaje mi się że troszke mały jest twój leg picasso jak na dwa lata.

Tasha
26-10-2013, 13:04
Franek ma 2 lata i 73 cm przy czym starcil juz czesc ogona :(
i wydaje mi sie ze dobrze sie rozwija, nie mam problemow z wylinka i nie choruje i jak narzie jest OK - tylko ten nieszczesny ogonek :(

PozdroFionka :D

TaSha

daf
27-10-2013, 08:20
Ja niestety mam swojego 2,5 roku prawie i nie rośnie. Może urósł 5 cm . Ale za niedługo będę miał dla niego/niej terra 100x80x150. A wogóle podajcię jaka dieta jest odpowiednia żeby może coś urósł troszeczkę.

AmazoNKA
27-10-2013, 13:08
daf - piszesz, ze Twoj legwan nie rosnie i ze jak bedziesz mial terrarium to...to co? Niektorzy chowaja bez terrarium i wyrastaja im przy dobrej opiece na piekne okazy.
Bardzo wazne jest odzywianie - skladniki pokarmu trzeba umiejetnie komponowac zeby nie zachwiac gospodarka fosforanowo-wapniowa. Pokarm powinien byc urozmaicony, wzbogacony wapniem, witaminami i mineralami. Procz dobrego odzywiania wazna jest odpowiednia temperatura a do tego slonce latem a zima swietlowki z UV i gadziorki rosna :)
Jesli te warunki spelnimy - to nawet czteroletnie legwany, jesli byly zabiedzone (skarlowaciale) mozna pobudzic do wzrostu przez wlasciwa opieke.

Pozdrawiam
[gadzinka]

42d3e78f26a4b20d412==