PDA

Zobacz pełną wersję : Legwan niechce jeść juz ok 6 dni :(



Art82
03-11-2013, 08:27
to jest mój pierwszy legwan i kupiłem go ok tygodnia temu na giełdzie i od tego czasu ic nie je nie wiem dlaczego tak jest wszstko jest ok temp ok terarium 110 x50 x80 , Świetlówke tez jest ale nie je próbowałem chyba wszystko mu juz dawac i nic . Weterynarz powiedizał ze mzoe przez to ze musi sie zaklimatyzowac i zeby narazie przysłonic terarium zeby nie maił stresów ale to tez nic nie pomogło

Co mam z tym zrobic i czy miał ktos podobny przypadek ?? on ma ok 14cm bez ogona.

WaRiaT_1986
03-11-2013, 08:44
zeby nie maił stresów ale to tez nic nie pomogło

A ile go tak trzymałeś ? 2 godziny? Daj narazie mu świety spokuj i nie prowadzaj po weterynarzach. Przysłoń mu terrarium tak aby nic nie widział (pamiętaj o wentylacji) i nawet do niego nie zaglądaj. Napewno zje.
Ja miałem dobrze bo u mnie jadł pierwszego dnia :)
Ps. Witaj w gronie legwaniarzy :-)

reconnect
03-11-2013, 10:05
98% legwaniazy tak miało. spokojnie zaaklimatyzuje sie i zacznie jesc. a tak pozatym to czytaj FAQ i przeszukuj archiwum forum. bedziesz miał naprawde duuuuuzo informacji i nie koniecznie bedziesz musial zakladac kolejny setny topic czemu moj legwan nie je, czy czemu on odemnie ucieka jak chce go poglaskac.... pozdro!

Rysiek
03-11-2013, 11:23
Dostęp do świeżego jedzenia i wody powinien mieć codziennie, nawet jak nie je. 6 dni to jeszcze nie tragedia, tak bywa w przypadku młodych legwanów, które zmieniły otoczenie. Poczekaj jeszcze kilka dni, dawaj urozmaicone jedzonko, bo nawet kolor może mieć znaczenie. Jak nadal nie bedzie jadł, napisz. Coś poradzimy. Teraz spokój i zero stresu ;-)

WaRiaT_1986
03-11-2013, 11:38
O i jeszcze jedno. Poszukaj jeszcze powinny być mniszki lekarski (mlecz) to powinno też pomóc :-) Moj da się pokroić w zamian za mlecz :-)

Art82
03-11-2013, 12:26
oki dizeki juz zsłoniłem mu terarium i dałem jedzonko zobaczymy czy zje oby tak .

dzieki

WaRiaT_1986
03-11-2013, 12:34
Napewno zje :-) Dawaj znać na bierząco jak legwanik.

Ada
04-11-2013, 01:32
dużo spokoju i cierpliwości i dużo dużo czytania na temat legów:)tego z okazji świąt tobie i twojemu zielonemu:))A tak poważnie to poczytaj od samego początku na temat warunków w terra,zachowań legwana,dety itd( FAQ to na prawdę :skarbnica wiedzy!!!). żeby już od początku było między wami dobrze;)a w razie pytań pisz-zawsze ktoś ci odpowie(podpowie)
powodzenia
ada

Art82
04-11-2013, 05:09
dziei juz coprawda czytałem ale jeszcze poszukam czegos nowego , a waruni niby sa ok ale jeszcze poczytam dzieki. :D i Wesołych wzajemie

42d3e78f26a4b20d412==