PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy!!!!!!blagam!!!!ile to ma miec wat



justyna
09-11-2013, 09:13
mam 22 lata nowa.studiuje farmacje.
za dwa tygodnie bedzie u mnie legwan zielony
terrarium to na 80 na 60 na 100 cm narazie takie

ile wat powinien miec kabel grzewczy, a ile zarowki czy swietlowki na dzien
na noc,ile wat a podczerwien???a jaka mata grzewcza????blagam o pomoc
jakie termometry i higrometry????pomocy tyle tego jest na rynku???

Biber
09-11-2013, 09:45
no więc napewno musisz kupic siwetlówke UV nie wiem jaką dokłądnie ale myśle że 5.0 mata Ci nie potrzebna jeżeli będziesz miała kabel myśle że 75 albo 100W podłaczone do termoregulator albo ściemniacz elektryczny :) co do żarówek to sama musisz dopasować :)

reconnect
09-11-2013, 10:22
a ja nic nie powiem bo nie mam juz siły na odsyłanie do FAQ starych postów i namawianie zeby przed zakupem nabyć jaka kolwiek wiedze o !

Pituophis
09-11-2013, 10:42
Wszystko zależy od temperatury w mieszkaniu- nie ma po prostu gotowej recepty. Odradzam "nocne żarówki".
Witam kolejną terrarystkę z Rumi ! :-)))) Może małe spotkanie ;-)

justyna
09-11-2013, 13:58
a moze choc rzad wielkosci????juz wiem ze musi byc repti 5.o miasat kabla wole mate zostalo cos do grzania jakas lustrzanka.czy moze byc osram siccathrerm 150 wat?//gubie wszedzie co innego pisza.czy to na poczatek starczy?????

Pituophis
09-11-2013, 14:15
Wszystko zależy od temperatury w mieszkaniu, dlatego nie ma gotowej receptury.Musisz dobrać ją doświadczalnie.
W najcieplejszym miejscu terrarium ma być 34-35 stopni(miejscowo pod promiennikiem), w innych 28-25, nocą 22-24 stopnie.

P.S. Gdzie chcesz kupić legwana? Mam nadzieję, że nie w naszym rumskim zoologiku!Od paru miesięcy próbuję wyprowadzić je z MBD(beznadziejna sprawa...bez UV...karmione kapustą i marchwią na okrągło...)

justyna
10-11-2013, 00:29
wlasnie nie wiem
czytam i czytam i nie wiem iczy sobie poradze moze masz numer gadu gadu chie bym pogadala moj numer to1610583 bede wdzieczna wskazowki

Pituophis
10-11-2013, 02:23
GG 8990998

Fatman
10-11-2013, 03:36
Nikt Ci nie poda rzedu wielkosci. Wszystko zalezy od miejsca w ktorym ma stac terrarium. U mnie na cale terrarium starcza jedna 175 W kwoka. U innych potrzeba kabli grzewczych czy mat, jeszcze inni musza miec nocna zarowke, a jeszcze inni dogrzewaja nawilzaczem parowym. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia...

Poczytaj FAQ tam juz to bylo walkowane milion razy

Saurus
10-11-2013, 08:36
do takiego malego terrarium ta kwoka osram 150 W sie nie nadaje. Upieklabys legwana.jesli decydujesz sie rowniez na ogrzewanie podloza to pamietaj, zeby maty czy kabla nie klasc prosto pod warstwa torfu czy wlokna kokosowego ale przykryc szyba i dopiero na to podloze.

Jacku
11-11-2013, 03:56
Fatman dobrze Ci radzi. Nie wpadaj w panike. Dwa tygodnie to dużo czasu by dobrać doświadczalnie wszystkie parametry. Tylko pamiętaj dobieraj je w już urządzonym terrarium - to jest bardzo ważne.
Pozdrawiam:)

Mall
11-11-2013, 04:42
Witam!!

Żeby nie marnować postów podłącze się do tego :P. Czy można sciółke połorzyć wcześniej ażeby posprawdzac najlepsze ustawienia oświetlenia czy lepiej poczekać aż gad będzie?? Słyszałem, że tak nie powinno się robić... Co wy na to?? :)



PozduFFka...

justyna
11-11-2013, 06:35
dzieki za rady jestem wdzieczna bardzo

padaczka
12-11-2013, 02:33
Wydaje mi sie ze mozna ale wszystko zalezy od tego kiedy bendziesz mial gada jak to bendzie jakis niedlugi cza to chyba mozna no chyba ze gada bendziesz mial za 0,5 roku to chyba niewarto :) aale poczekaj na odpowiedzi barziej doswiadczonych terrarystow.

justyna
12-11-2013, 03:41
dobra.decyzja zapadla na legwana.mam juz wodospad,generator pary ultriedzwkowy,korzenie,i 5.0 repti glo


teraz szukam malca w rejonie trojmiasta.
podobno na zabiance jest ladny maluch.

kolo tesco tez jest ladny ale chyba ma za zimno po siedzi 4 cm od lampy a tema przy generatorze pary to 24 stopnie

czekam moze ktos widzial jeszcze w sklepie legwana w trojmiescie pode i obejrze

z gory dzieki za info

Rysiek
12-11-2013, 09:55
To czy ma zimno, czy nie, nie jest aż tak istotne jeśli chodzi o zakup legwana. Na zakupy warto udać się z doświadczonym terrarystą. Jeśli nie masz takiej możliwości to sama zwróć uwagę na stan skóry legwanika, na ogon (szczególnie końcówkę), na paluszki wszystkich kończyn. Powinny być kompletne, ogon prosty. Nienaturalnie skrzywiony ogon może świadczyć o tym, że został nadłamany, a to z kolei może prowadzić do martwicy.

42d3e78f26a4b20d412==