PDA

Zobacz pełną wersję : AGRESJA - CO OZNACZA?



sy
18-11-2013, 00:16
Witam ponownie.

Pisałam już wcześniej o 4 letnim, zkarłowaciałym samcu legwana, który nigdy nie jadł sam. Dostałam go już przeszło miesiąc temu i jego zachowanie w ostatnich dniach zaczęło się bardzo zmieniać. U poprzedniego właściciela legwan nie bił ogonem, nie gryzł, jadł mało i przymusowo. Na początku, właściwie przez pierwsze dwa dni, u mnie zachowywał się tak samo. W miarę upływu czasu, zaczął się zmieniać. Dużo je, ale niesamodzielnie, przy wyjmowaniu z terrarium zaczął bić ogonem. Wczoraj wieczorem, kiedy zmieniałam mu wodę i dałam rękę blisko jego głowy, bardzo mnie pogryzł. Nigdy wcześniej tego nie robił. Patrząc na czasy kiedy go dostałam, to jest już grubiutki, nie stercza mu kości, dużo je, jest żywszy, ale zrobił się agresywny. Czy jego zachowanie oznacza, że jest zestresowany, czy może jest oznaką, że czuje się dobrze i pewnie. Nie wiem, co o tym myśleć. Jeśli zwierzątko się stresuje, to wolę je oddać, tam skąd wziełam. Jeśli nie, to co zrobić, żeby mnie nie gryzł i nie bił? Co oznacza zmiana jego zachowania w tym wypadku?
A może znacie jakiś sposób, żeby zaczął sam jeść?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Sylwia

Mall
18-11-2013, 05:07
A może jest to poprostu okres godowy... Ale poczekaj na wypowiedzi doświadczonych terrarystów :]. Pozdrawiam

afrox
18-11-2013, 14:08
no może jest to właśnie to... mój łobuz podczas okresu godowego zrobił się straszny... ciągle za mną łaził i gryzł... ale na spokojnie... nie bił ogonem... przeczekaj... i zaopatrz sie w odpowiednie ochaniacze ;)
dziwna sprawa z tym niejedzeniem...

Darius
19-11-2013, 06:02
Wydaje mi sie ze po prostu odzyl sam napisales ze je wiecej (choc nie rozumiem co znaczy przymusowo na sile mu wpychasz czy podstawiasz pod pyszczek?) i jest o wiele zywszy. Skoro poprzednio byl zaniedbany (tak mi sie wydaje skoro byl taki chudy) to jego spokoj mogl wynikac z apatii w jaka popadl a u ciebie odzyskuje wigor :) Co do gryzienia i agresji to pozostaje cierpliwos i powolne przyzwyczajanie lega do siebie.

Jacku
19-11-2013, 09:42
Myślę, że na ten problem może składać się kilka czynników.

42d3e78f26a4b20d412==