PDA

Zobacz pełną wersję : inwazja glonów?? pomóżcie!!!



pietrek3
30-01-2013, 14:34
mam akwa 45l, hoduję 4 karliki szponiaste i dwie traszki waltla. Świetlówka w pokrywie świeci się cały dzień. Korzeń znajdujący się w akwarium na powierzchni 12 cm2 (6x2), pokrył się ciemnozielonym osadem i ciągle go przybywa. to samo coś pokryło (od 50% do 75%) liście żabienic, górną część łupiny kokosa i część kamieni. pozatym drugą część kamieni pokryło jakies coś brązowe. To samo dzieje się z tylną ścianą (taką czarną, plastikową, wypukłą). W ogule jeszcze nie nawoziłem roślin. Nużaniec również został zaatakowany. Jego liście jakby gniły (też czymś się pokrywają) i odpadają. Dzieje się to wszystko stopniowo od jakichś 3 tygodni, a akwarium mam miesiąc. Nie mam pojęcia co się dzieje i co robić !!! . Bardzo proszę o radę...

Norticus
30-01-2013, 15:25
"Dzieje się to wszystko stopniowo od jakichś 3 tygodni, a akwarium mam miesiąc. Nie mam pojęcia co się dzieje i co robić !!! "
No wsłąsnie i tu jest problem.... Akwarium powinno dojrzec zanim sie tam co kolwiek wpusci.... W akwarystyce wynosi ok 2 tyg... Po drugie sadze ze swietlowka jest zwykla nie do akwarium i po trzecie zadlugo sie swieci jesli skrocisz czas oswietlenie np do 12godz mysle ze wystarczy.... No i pozatym trzeba podmieniac wode :P Ogolnie rzecz biorac male akwaria sa trudne do utrzymania stabilnych warunkow.... Niestosoj zadnych srodkow chemicznych.... Albo bedziesz musial poczekac albo np oddac je komus kto ma odpowiednie akwa poczekasz 2 tyg az twoje dojrzeje i wposcisz...

pietrek3
31-01-2013, 07:23
zanim wpuściłem traszki i żabki, akwa stało sobie z półtora tygodnia, z samą dekoracją i roślinkami

wrbirds
31-01-2013, 12:14
Zwieksz natlenienie wody, filtracje, jak mozesz zakup glonojada, jest on niegrozny dla plazow a po oczyszczeniu tego zbiornika przypilnuje aby juz glony sie tak nie rozrosly!
Pozdr

Norticus
31-01-2013, 14:34
Co ty mowisz... Niekupuj glonojada! Niby sie nazywa glonojad ale to nieprawde ze jest tak dobry.... Moze i je "troche" glonow ale tylko jak jest lody pozniej potrafi sie nawet przyczepic do ryby!!

Norticus
31-01-2013, 14:35
Jesli chodzi o jakies rybki to polecam "oscilusy" niepamietam ich dokladnej nazwy... ale to bardzo pracowite male rybki dorastaja moze max do 4-5cm tylko ze trzeba ich kupic pare sztuk bo sa stadne...

Fryta
31-01-2013, 14:45
otocinklus :)

42d3e78f26a4b20d412==