PDA

Zobacz pełną wersję : nowy temat :)



agulec3
01-12-2013, 01:58
brakuje mi pomysłu na nazwę tematu, ale do rzeczy.....

Czy wasi pupile , na początku wypuszczania z terrarium, próbowali chodzić po ścianie? Próbuję go powolutku wypuszczać. ma zrobioną półeczkę i sznurek, ale on stara się wejść wyżej po ścianie (boję się że spadnie). Czy kolor ma znaczenie?

Możecie pokazać zdjęcia waszych samiczek, gdy były w wieku 50 cm?

Gdanszczanka
01-12-2013, 02:05
mój wchodzi po scianie szklanej terra ale tylko po tej co jest zielona:P ma takze sznurek ale sie go panicznie boi (wchodzic),nie powinienes sie przejmowac tym ze probuje chodzic po scianach:) ja sie za to zastanawiam czemu moja Lo kopie w podlozu jakby szukała kretow:P

agulec3
01-12-2013, 02:07
mój też kopie w podłożu ale dlatego że chce uciec...
ps. jestem dziewczynka :))))

Darius
01-12-2013, 02:07
legi zawsze sie pna do gory. Byle wyzej i wyzej zeby wszystko miogly sobie obserwowac. Moj mial tak na poczatku i tak mu zostalo. Juz nie raz pozrzucal ksiazki z roznych polek do ktorych teoretycznie nie powinien siegnac :). W naturalnym srodowisku legi zyja na wysokich drzewach wiec wysokosc jest dla nich czyms naturalnym. Niestety w naszych domach czychaja na nie rozne niebezpieczenstwa (regaly z ksiazkami, kwiatki itd... praktycznie wszystko co nie jest jakos mocniej do podloza przymocowane a jest gdzies wyzej) ktorych nie znaja wiec to juz twoje zadanie aby tak pozabezpieczac pokoj w ktorym wypuszczasz lega zeby nic mu sie nie stalo :)
Pozdrawiam

Rysiek
01-12-2013, 02:59
Dokładnie. Mieszkanie to nie drzewo, a instynkt legwana karze mu się wspinać jak najwyżej. Można mu na to pozwolić, ale pod kontrolą. Upadek z dużej wysokości może skonczyć się złamaniem lub innym urazem. Mój legwan dawno temu chętnie siedział pod karniszem lub ukryty w dużych jukach. Nie tak dawno z tych samych juk korzystał Diablo Marblo, ale teraz to i dla niego chyba te kwiaty są zbyt słabe :-)))

meg11
01-12-2013, 03:01
moja po żaluzjach lubi się wspinać;)

agulec3
01-12-2013, 04:38
ale boję się że spadnie....

półkę ma dobrze przymocowaną

na regał jeszcze boję się puszczać bo mógłby jeszcze się dostać za regał a jeszcze nie zabezpieczyłam szpar.

WaRiaT_1986
01-12-2013, 05:24
Co moge powiedzieć? Gdy mój Kubuś jest na specerku. To wędruje:
Terrarium > łóżko > krzesło > drzewko > Firanka :-)
I tak zawsze :-) Czasami sam wracam do terrarium czasami musze paskudnika zdejmowac.
Jak wejdzie na mnie to od razu idzie na ramię albo głowe. Więc stwierdzam ,że wspina się jak najwyżej.

afrox
01-12-2013, 09:25
mój tak sobie spacerował, że musiałem powynosić wszystkie kwiatki i książki z pokoju... niestety nie udało mi sie oduczyć go od łażenia po firankach...

aniolek
01-12-2013, 09:34
a ja mam male pytanko odnosnie wlascicieli duzych legwanow a mianowicie jak sobie radzicie z pazurkami waszych pupili bo ja mam znow dzisiaj cale rece podrapane do krwi :(( bo moj rowniez podczas spacerku po pokoju czasami wspina sie rowniez na mnie i niestety dzisiaj znow tak zrobil czy moze obcinacie albo pilujecie ?

meg11
01-12-2013, 09:36
obcinamy:)

meg11
01-12-2013, 09:37
tzn ja obcinam, Rysiek piłuje, a Jacku wogóle nie tyka:) co z resztą, nie wiem.

aniolek
01-12-2013, 12:09
Jak ja raz obcielam swojemu to pozniej sie mnie bal i nie podchodzil do mnie a wrecz uciekal a obcielam same koniuszki bo one sa najgorsze .

Fatman
01-12-2013, 14:07
Nie obcinamy :)

InneCzasy
01-12-2013, 17:56
Ja również nie obcinam, nie zamierzam ingerować w jego łapki:D
No cóż, czasem skubany odrobinkę podrapie :D ale jednak dzięki nim dużo wygodniej mu śmigać po swoim lokum.

Rysiek
02-12-2013, 11:17
Jeśli już chcesz obcinać musisz uważać w którym miejscu to robisz. Ukrwiony kanalik widać pod światło. Obcina się samą szpiczastą końcóweczkę. Tą igiełkę ;-) Najlepiej zostawić go w spokoju i ewentualnie używać rękawic.

szaraw
25-12-2013, 10:27
nie przejmuj sie nie radze sobie też - jak sie wkurzę to mu delikatnie obcinam i tyle ale rece też mam nieraz nieźle podrapane:D
mój chodzi luzem po mieszkaniu a pies go pilnuje by nie rozrabiał:D:D:D

meg11
25-12-2013, 10:35
mam nadzieję szaraw, że z tym psem to żartowałeś..

42d3e78f26a4b20d412==