PDA

Zobacz pełną wersję : Samiczka 15 cm samiec 35



sqqter
04-12-2013, 14:48
Mam pytanie. Posiadam piękną (i niedobrą wrrrr ;)) SAmiczkę legwanka. Postanawiam dokupić samca. Teraz mam pytanie. CZy samiczka długości ciała 15 cm nie będzie się kłuciła z samczykiem 35 cm ciała?
Pozzdrawiam
Sqqter

celtic
04-12-2013, 15:16
przede wszystkim skad 15 cm samiczka? strasznie mała no i pytanie skad pewnosc,ze to samiczka (dlaczego piszesz o niej niedobra szmata - to juz mnie nastraja negatywnie nawet jesli to miało byc zartobliwie)
no i skad pewnosc ze ten 35-cm zwierzaczek to samiec?????????

a pewnosci czy beda zyły w zgodzie miec nie bedziesz do czasu kiedy sprawdzisz jak wspolne mieszkanko na te zwierzaczki działa.
Nie koniecznie dojdzie do jakis nieporozumien miedzy nimi, ale jesli tylko cos zauwazysz MUSISZ KONIECZNIE je rozdzielic.

meg11
04-12-2013, 15:26
ODRRADZAM!!!!!
bo zaraz będzie post w dziale sprzedam, raczej legwany się nie dogadają, poza tym, dwa legwany do dwa razy tyle obowiązków.. więc proponowałabym odpuścić sobie:| zajmij sie lepiej jednym legiem;)

Ada
05-12-2013, 01:54
osobiście posiadam parkę ale szczerze odradzam.Poza innymi aspektami,pomyśl tak - teraz samiczka ma 15 cm a samiec 35 tak??!!a pomyśl jakie wielkie terra potrzebne jest jeśli masz 2 x 1,5 albo 2x 2 merty!!A koszty jedzenia są oooooogromne;)(no w zimie oczywiście)A poza tym uwierz mi że zawsze któreś będzie poszkodowane.Albo bedzie obrywała samiczka(szczególnie w okresie godowym-moja była szyta,a drobniejszych ran setki) albo samiec- jeśli trafi ci się dominująca samica.A ponad to na prawdę !!są o siebie zazdrosne:)) Ogólnie rzecz biorąc na prawdę ciężka sprawa i to bez szansy na szczęście małżeńskie;)
pozdrawiam
ada
ps.
te wywody poza wszelkimi uwagami typu :"łączone muszą być osobniki o ustalonej na 100% płci i o wielkości zbliżonej, co także nie gwarantuje powodzenia "...... itp itd

Rysiek
05-12-2013, 11:10
Gdyby tak podchodzić do sprawy nie byłoby rozmnożeń różnych gatunków w terrarystyce :-) Co innego, że trzeba do tego mieć warunki i wiedzę. Pisząc, że to 15cm samiczka i 35cm samiec udowadniasz, że jej nie masz. To tyle.

sqqter
05-12-2013, 14:55
Samica ma 15 cm ciała bez ogona! Z ogonem 60 cm. Napisałem ciała. Samiec ma 35 bez ogona tak samo jak podałem wymiary samicy!

meg11
05-12-2013, 15:00
my to rozumiemy, chodzi o to, że jest zbyt duża różnica między legwanami, i mniejszy będzie na tym tylko cierpiał:/

celtic
05-12-2013, 18:07
no.. to ja chyba troszeczke nie zrozumialam...
sie przyznaje :)

ale to nie zmienia faktu, iz lepiej nie laczyc na siłe dwoch zielonych.

Pozdrawiam

Madzik

Ada
06-12-2013, 04:54
wiem Rysiek, że to troszkę przesadzone ale chodziło mi o ruszenie wyobrażni;)bo to może wygladać na taką fajna sprawę mieć sobie 2 legi, a trzeba mieć jeszcze świadomość rzeczy i obowiązków, które to za sobą pociąga.
pozdrawiam serdecznie
ada

Fatman
06-12-2013, 09:11
W zupelnosci Cie rozumiem. Ludzie sobie nie zdaja sprawy, ze to kiedys bedzie mialo min 1,4 m.... co dopiero z dwoma osobnikami...

sqqter
06-12-2013, 13:52
Zadałem pytanie na odrębny temat a wy mnie najechaliście że obowiązki i trzeba mieć duże terrarium i wogole. Tak się składa że zdaję sobie z tego sprawę. Mam dostęp do odpowiedniego jedzenia Terrarium 2 m/2.3m/1.8m I mam dużo czasu chęci i zapału.

Fatman
06-12-2013, 14:06
Ja na Ciebie nie najechalem. Bron boze. Cos Ci sie przywidzialo. Ja tylko potwierdzilem to co mysli Ada. Wielu uzytkownikow kupuje legwany i nie maja pojecia co z tego wyrosnie. Podaj mi cytat z wypowiedzia, ktora dotyczyla dokladnie Twojej osoby...

Rysiek
08-12-2013, 03:42
Ja pisząc, że brakuje Ci wiedzy na ten temat miałem na myśli to, że wspomniałeś o samiczce 15cm (bez ogona) i wiesz, że to samiczka. Skąd ta pewność. Przy takiej wielkości legwana trudno określić w 100% płeć. Co będzie jeśli dokupisz zamiast samca, samicę (dwie samice to pół biedy). Co będzie jeśli ten 15 cm legwan okaże się samcem i dokupisz drugiego ? Zrozum, ja Ci niczego nie odradzam, ale raczej staram się zwrócić uwagę na problemy. Jeśli masz warunki, chęć i wolny czas to jeszcze trochę wiedzy o potrzebach, zachowaniach tego gatunku i życzę Ci powodzenia. Hodowla zwierząt w parach, grupach ma sens, jak najbardziej. To ciekawsze niż trzymanie jednego osobnika, ale wiąże się ze zwiększonymi obowiązkami .

celtic
08-12-2013, 10:35
" I mam dużo czasu chęci i zapału. "

Dobrze jesli go masz... oby za szybko sie nie skonczył...

Pozdrawiam

sqqter
11-12-2013, 09:15
Jeśli masz jakieś niemiłe uwagi na mój temat to bardzo proszę pisać mi to prywatnie (na maila, GG). To było niemiłe przynajmniej tak to odebrałem

celtic
11-12-2013, 15:27
To jest forum i tu mi sie dobrze pisze, na gg chesz porozmawiac - nie ma sprawy, ale tu jestem o wiele grzeczniejsza....
a uwagi dlatego...bo po prostu Twoj legwan nie umie mowic.Powiedzmy,ze mowie za niego. Ty bedziesz lepiej o nia dbał to i ja bede sie do Ciebie lepiej odnosiła.

Pozdrawiam !

Gdanszczanka
15-12-2013, 12:33
Sory że się wtrącę ...ale mam juz dosyc klótni w każdym poście.Celtic zawsze wiesz wszystko? Nigdy Ci się nie zdarzyło zrobić jakiegoś błędu? Zjeżdzasz ludzi za to że pytają zamiast dać suchą odpowiedź.Nie przyznasz sie że nie zauważyłaś ze 15cm to cialo, uważasz że jesteś nieomylna... "Ty bedziesz lepiej o nia dbał to i ja bede sie do Ciebie lepiej odnosiła."-skad wiesz ze zle dba? A tak na koniec tylko powiem że moim zdaniem lepiej zeby on kupił tego legwana niz osoba ktora nigdy nie zajrzy na to forum. sqqter widac ze przejmuje sie swoimi zwierzetami... A tak na marginesie...to nie wątpię w Twoja wiedze Celtic:)

meg11
15-12-2013, 13:06
ej ej ej, spokojnie!!!
Celtic jest baaaardzo ważną postacią tego forum i nie pozwolę na wyrażanie się w ten sposób o niej, jasne to jest czy mam prościej wytłumaczyć?;)

Gdanszczanka
15-12-2013, 14:10
Ale ja nie kwestionuje ważności celtic na forum i bardzo ją szanuję za to że w każdym poście sie wypowiada i chce pomóc.Swoim postem nie chcialam jej urazic(respect)...tylko nikt nie jest alfą i omegą...

celtic
15-12-2013, 14:11
nie uwazam,ze jestem nieomylna ale tez nie uwazam,ze to co napisałam było bezcelowe. Gdybym nie widziała podstaw do tego co pisze to bym siedziała cicho.

Pozdrawiam !

celtic
15-12-2013, 14:12
:) dzieki maluchu :)

meg11
15-12-2013, 14:17
ależ nie ma za co;):*

celtic
15-12-2013, 14:25
http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=18634&t=18588

to tak w kwestii,ze sie do błedów nie przyznaje...
ale temat nie dotyczy legwanow bezposrednio w tej chwili, wiec nie ma sensu tego kontynuowac.

Jacku
16-12-2013, 02:15
Alfą i Omegą może nie :), ale tytuł mgr to celtic ma z pracy właśnie o Legwanie zielonym ( praca obroniona :)))))) ) - a to coś już oznacza :)
Pozdrawiam:)

celtic
16-12-2013, 05:25
oj Jacku... dzieki :*:*:* ale juz mnie wiecej nie zawstydzaj tak? :)

Buziaki !

i koniec tematu :*

Długi
16-12-2013, 10:13
Wow!... respect.

Pozdrawiam

Dlugi

Ps. Czy mozna sie dowiedziec jaki byl dokladny tytul pracy?

Fatman
16-12-2013, 10:36
Po pierwsze naucz sie pisac nicki ludzi z duzej litery. Duza litere na klawiaturze otrzymuje sie przez kombinacje shift (to taki podluzny, dosc duzy przycisk) + litera (no tu jest trudniej bo tych jest dosc sporo i trzeba wiedziec, ktora trzeba nacisnac). Do tego mozesz jeszcze zastosowac Caps Lock, ale to tylko dla tych bardziej wtajemniczonych.

Po drugie przeczytaj najpierw calego posta ZE ZROZUMIENIEM (to pisalem z Caps Lockiem), jak nie zrozumiesz to powtorz czynnosc. Jesli wreszcie zrozumiesz to dowiesz sie czemu slusznie Celtic zwrocila uwage. Jak zrozumiesz to wtedy moze troche inaczej sie wypowiesz.

Po trzecie to dla ludzi, ktorzy juz siedza pare lat na tym forum denerwujace jest lenistwo innych ludzi, ktorzy przyszli na to forum i chcieliby dostac wszystko na zlotej tacy. Przed zadaniem posta uzywa sie FAQ i funkcji szukaj.

celtic
16-12-2013, 10:37
Amatorski chów i hodowla legwana zielonego (Iguana iguana).

Nic wielkiego... bez pomocy wielu osob z tego forum raczej by nic nie powstało, wiec to ja chyle czoła przed Jacku, Ryśkiem, dr Jarkiem, dr Robertem, moją kochana zadziorną meg11 :) loktokiem, Fatmankiem i jesli jeszcze kogos nie wymieniłam to przepraszam,ale kazdy juz i tak swoje wie :) im wszystkim za pomoc bardzo dziekuje!!! No i oczywiscie tez dziekuje mojemu promotorowi, który mimo iz nie bardzo lubuje sie w gadach pozwolił mi pisac to, co sama chciałam :)

Pozdrawiam !

Madzi

Fatman
16-12-2013, 10:37
Ten Maluch jest wielki duchem!!! :* dla Madzika i Madzika

Fatman
16-12-2013, 10:38
Oj podstawy sa... To jest prawda, ze legwan nie jest dla poczatkujacych hodowcow...

Fatman
16-12-2013, 10:38
Nikt nie jest nieomylny (hmm sam nie wierze, ze to napisalem :p)

Jacku
16-12-2013, 12:24
Fatman ja również piszę z małej litery :))) nick osoby, która sama się tak "nazwała małoliterkowo" np. celic, meg11 czy sqqter lub ada itp. Nie świadczy to jednak o braku szacunku do Nich, wręcz przeciwnie - o czy wiedzą :))). Taką przyjęli nazwę i myślę, że to im nie przeszkadza :) chyba, że się mylę i nic o tym nie wiem - co "małoliterkowi ", ale "wielkosercowi" :)))))))))))?
Pozdrawiam:)

meg11
16-12-2013, 12:50
o jejku, tyle postów przegapiłam, Madzi ty się tak nie podlizuj publicznie;)))))));P

Fatman
16-12-2013, 13:38
Madziom... Liczba mnoga :D

meg11
16-12-2013, 14:24
oj miałam odpisać wczensiej i zappomniałam w końcu;)
no dokładnie Jacku- "taką nazwę przyjęli" ;))))

mnie denerwuje straszliwie jak ktoś mojego nicka pisze z wielkiej literki, łeee;)
no jakby nie patrzeć, 160cm to jestem mała:P
nie ma to dla mnie jakiegokolwiek związku z brakiem szacuneczku;)

42d3e78f26a4b20d412==