PDA

Zobacz pełną wersję : wasze patenty na wilgotnosc w tera



die
11-12-2013, 14:48
Ostatnio doszedlem do wniosku iz reka mi wkoncu odpadnie od tego spryskiwania tera.. a wilgotnosc i tak nie jest na odpowiednim poziomie.
Podzielcie sie ze mna swymi pomyslami na zraszanie terrarium.. lub moze jakis inny ciekawy patent..Jestem ciekaw

daf
11-12-2013, 15:19
Kup sobie zraszacz ale taki duuuuuuuuży przewieszany przez ramię do opryskiwania jabłonek. Ja taki kupię jak zrobię duuuuuże terra.

die
11-12-2013, 15:30
To tez nie jest dobre rozwiazanie :P
Mysle nad czyms co mozna sterowac zegarem czasowym. Niby myslalem o systemie dysz.. no ale pompa jest problemem.. Nie wie ktos gdzie i za ile mozna kupic taka pompe? i mozliwie jak najtansza? :)

Długopis
11-12-2013, 23:56
W biofilu http://www.biofil.pl/biofiles.php?d=polecamy&jezyk=pl jest taki system z pompą za 150zł. zegar możesz dokupić i podłączyć ale ceny nie podano.

Długopis
11-12-2013, 23:59
Ciekawe raczej nie są tylko standartowe. Wodospad, foger lub nawilżacz, system zraszania http://www.biofil.pl/biofiles.php?d=polecamy&jezyk=pl ewentualnie w zależności od wielkości terra duży podgrzewany basen ale w tym wypadku i tak byś musiał zraszać ręcznie, bo sam basen nie wystarczy.

Darius
12-12-2013, 02:36
wcale nie jest potrzebny taki duuuzzy :) wstarczy taki dwu litrowy spryskiwacz ale cisnieniowy. Pompujesz go takim tłokiem a potem juz tylko jednym paluszkiem naciskasz i mozesz zraszac nawet calkiem spore terra ja mam i u mnie sie sprawdza. Dodatkowo pod podlozem mam kabel grewczy przykryty szyba i na to mokra sciolka i jakos dziala :)

Jacku
12-12-2013, 02:39
Po co powastał FAQ ( na podstawie doświadczeń wielu hodowców ) jak nikt z niego nie korzysta - NOOK wywal FAQ-a jak nie jest potrzebny, a tylko miejsce na serwerze Ci zajmuje :/
CYTAT Z FAQ : "25. Jak mam utrzymać właściwą wilgotność w terrarium?
Utrzymanie wilgotności w terrarium jest problemem, z którym boryka się wielu hodowców. Najważniejsza jest szczelność zbiornika. Zbiornik powinien być na tyle szczelny by utrzymać stałą wilgotność nie zapominając również o wentylacji. W terrarium ustawiamy pojemnik z wodą (może być ogrzewany od spodu kablem grzewczym umieszczonym pod dnem zbiornika), możemy wstawić małe fontanienki - pompka fontannowa (koszt ok 23-30 zł) wstowiona do pojemnika z wodą, małe kaskady wodne - tu pomysły są nieograniczone. Należy zachować ostrożność i zastosować się do zaleceń producenta, gdyż niewłaściwe postępowanie z pompką elektryczną umieszczaną w wodzie może spowodować porażenie prądem. Jeżeli zachodzi konieczność, spryskujemy całe terrarium wodą ze spryskiwacza dwa razy dziennie. Nie powinniśmy przy tym spryskiwać legwanów, gdyż większość z nich po prostu tego nie lubi. Lepiej by mogły korzystać z nieprzymusowych kąpieli we własnym basenie wtedy, gdy mają one na to ochotę. Na rynku zoologicznym ukazały się nawilżacze powietrza, ale jak mówią handlowcy-hodowcy mają małą żywotność, przy stosowaniu wody twardej wodociągowej, a są przy tym drogie (200 zł)".

Pozdrawiem:)

Fatman
12-12-2013, 03:35
Nawilzacz + dobrze przemyslane terrarium = wysoka wilgotnosc i nawilzacz ukryty w szafce pod terrarium

FIfatrAFa
12-12-2013, 07:17
Witam

Kolego...najprosztym sposobem,ktory zarazem nie nalezy do najtanszych jest nawilzacz powietrza.
Zamiast wydawac pieniazki co raz to na nowe wynalazki z zapytaniem czy to zda egzamin w terrarium lepiej raz a dobrze zainwestowac...wlasnie w nawilzacz powietrza. Do tego w obwod wpinasz programator i po sprawie. Podobnie robisz z oswieteleniem- mam na mysli wpięcie programatora.
Osobiscie korzystam z takiego rozwiazania. Oswietelnie i nawilzanie na oddzielnych zegarach. Uwazam to za najlepszy i najwygodniejszy sposob zapewnienia w terra jako takich..prawie ze doskonalych warunkow zwierzakom.

Rozumiem ze nie kazdy moze pozwolic sobie na wydatki z tym zwiazane, ktore do malych nie należą :(

pozdrawiam

die
12-12-2013, 08:40
Uwazam ze ten atak Jacku nie jest potrzebny..Po prostu zapytalem z ciekawosci kto i jak ma to rozwiazane w swoim tera. Sam planuje jakis system utrzymywania wilgotnosci i myslalem ze moze zaczerpne z czyjegos pomyslu. A faq przeczytalem od deski do deski ;)

die
12-12-2013, 08:46
Jak bedzie konieczne to wydam wieksza sume. No ale staram sie znalezc cos co bedzie w pelni spelnialo swoja funkcje i bedzie nie tak bardzo drogie :P

Jacku
12-12-2013, 10:23
Przecież to nie był żaden atak. Ale skoro to tak odebrałeś ... przepraszam.
Pozdrawiam:)

die
12-12-2013, 12:37
Chodzilo o to FAQ ;)
Male nieporozumienie i tyle ;)
Pozdrawiam

PS. kiedy mozna sie spodziewac nowego nakladu ksiazki? ;)

Jacku
13-12-2013, 04:14
W drukarni obiecali wysłać do końca tygodnia, który właśnie mija. Może już są u Rysia.
Pozdrawiam:)

42d3e78f26a4b20d412==