PDA

Zobacz pełną wersję : Samica nieje od 3 miesiecy :|



lumikr
12-12-2013, 12:20
Witam

mam taki problem poniewaz moja samica nieje juz od jakis 3 miesiecy wyglada dobrze, daje jej na sile wapno i witaminy, jest zwawa biega chodzi jest ciekawa od kilku tygodni ma coraz więkrzy brzuch w zeszłym roku znosiła jajka (32) bez zadnych problemów... co mam z nia zrobic ? czekac czy co ? niebyla odrobaczana od roku...

pzdr

daf
12-12-2013, 13:34
No jeśli jest w terra z samcem to może znowu ja pokrył. A jeśli nie to powoli zacząłbym się zastanawiać nad karmieniem przymusowym.

P.S.A może spobuj jej dać świerszcza lub noworodka mysiego. Wkońcu samice w ciąży tego potrzebują.

Darius
12-12-2013, 14:08
litosci tylko nie takie porady jakie swierszcze jakie myszki??????
Pare postow nizej bylo o jajkach proponuje tam zajrzec lumirk jak poszperasz w starszych postach to rownierz otrzymasz dokladny opis co i jak robic gdy to jajka. A tak dla pewnosci to zdjecie RTG by sie przydalo i wizyta u weta. Skoro juz kiedys miala jajka to moze to znowu to.

Darius
12-12-2013, 14:17
tutaj masz linka do jednego z tematow o jajach http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=18313&t=18076 sam sie nie bede wypowiadal na ten temat bo nie mialem z czyms takim doczynienia ale moze to pomoze :)

celtic
12-12-2013, 16:05
moze najpierw zastanow sie nad sobą....
Samica legwana nie potrzebuje samca by nosic jaja !

celtic
12-12-2013, 16:06
to oczywiscie było skierowane do dafa.

Ada
13-12-2013, 00:09
jeny daf ty poczytaj w końcu!!nie udzielaj rad jak nie masz zielonego pojęcia!No ja rozumiem że nikt nie jast alfa i omegą i każdy się uczy(ja także)ale nie udziela się komuś rad jak się nie wie!!!żeby radzić trzeba mieć 100% pewności, żeby nie wyrządzać zwierzęciu większej krzywdy!!!
ps.
No a z twoim stanem wiedzy nie wiem jak twój leg to przeżyje..............:/

Fatman
13-12-2013, 01:17
Meg blagam wez daj mu bana o zaraz nie wytrzymam i sam sie stad wyniesie...

Fatman
13-12-2013, 01:18
Hmmm zaczynam sie powoli zastanawiac czy ten koles celowo nie prowokuje ludzi swoimi odpowiedziami... Ja bym go dla spokoju zbanowal.

lumikr
13-12-2013, 02:06
a mzoe ktos sie wypowie na temat ile legwany w ciazy niejedza ? czuje kule palcami...

pzdr

daf
13-12-2013, 02:49
"Samica będzie w ciąży, kiedy jej podbrzusze stanie się większe i przestanie jeść na kilka tygodni przed złożeniem jaj.
Przed i w czasie okresu godowego oraz ciąży będzie ona potrzebowała więcej wapnia, więc dobrze jest zwiększyć jego dawkę w pożywieniu. Poza tym powinna w tym czasie więcej się ruszać-głównie wspinać, co należy jej dodatkowo umożliwiać."
Łukasz Wysocki "Legwan zielony"

"osobniki rosnące oraz ciężarne samice potrzebują do 10% pokarmu zwierzęcego"
Thomas van Kampen "Terrarium poradnik dla początkujących"

"Młode legwany do dwóch lat i ciężarne samice karmimy w 15% pokarmem zwierzęcym(owady, namoczone suche pożywienie dla kotow, jaja).
Eugene bruins "Encyklopedia terrarystyki"

"Istnieją dwie szkoły żywienia. jedna z nich zakłada, że są to zwierzęta calkowicie roślinożrene i pokarm roślinny w postaci warzyw, owoców i ziół powinien stanowić 100% ich diety. Druga uznaje, że co prawda większość pokarmu powinny stanowić rośliny, ale dodatek białka zwierzęcego w postaci owadów, chudego mięsa wołowego, a nawet noworodków mysich powinien wynosić dla młodych legwanów od 10 nawet do 20%, a dla dorosłych do 10% dziennej dawki.(...)Bardzo częstym błędem popełnianym w dobrej wierze przez hodowców legwanów jest podawanie im zbyt wielu owoców w stosunku do warzyw."
M.J.Gorazdowski, M.Kaczorowski "Amatorska hodowla gadów"

"Tylko młodym i ciężarnym samicom należy od czasu do czasu podawać owadu, w celu zaspokojenia ich podwyższonego zapotrzebowania na białko zwierzęce."
Uwe Dost "Zwierzęta w terrarium"

celtic
13-12-2013, 02:51
Tutaj napisałam w skrocie

zmiany w okresie ciazy u samicy legwana http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=18785&t=18551

Robert Rutkowski
13-12-2013, 07:20
Ludzie, trochę wyobraźni i cierpliwości w stosunku do innych mniej doświadczonych hodowców zwierzaków. Jeśli On tu pisze, nawet nie zawsze słuszne rzeczy to można mu wyjaśnić i ewentualnie sprostować.Z czasem młody człowiek posiądzie odpowiednią wiedzę i dla dobra jego zwierzaka będzie z nim właściwie postępował i udzielał prawidłowych rad innym.

Widać że stara się coś robić w celu poszerzenia swej wiedzy - czyta książki.

W końcu mógłby przecież stać pod budką z piwem, albo z grupą rówieśników pod blokiem i np. zaczepiać przechodniów zamiast czytać to forum. Jeśli tu pojawia się tak często to znaczy że czyta również posty. A ta "wredna suka" to może u niektórych mieć znaczenie - kochany zwierzak, albo złośliwe zwierzę ale i tak bardzo ją lubię i nikomu jej nie oddam.

To jest moje zdanie. Myśle że nikogo nie uraziłem.Pozdrawiam.

daf
13-12-2013, 07:30
Dzięki Robercie. Z tą wredną suką jest tak jak napisałeś, mimo że ciągle mnie drapie, gryzie u bije ogonem to raczej nikomu bym jej nie sprzedał.

Jacku
13-12-2013, 13:10
Po części masz rację, ale nie przekonuje mnie fakt, iż mówienie "wredna suka" (samo w sobie to określenie jest prostackie i wulgarne) jako określenie zwierzęcia (istoty żywej ogólnie), które lubimy (kochamy), jest jednym wielkim nieporozumieniem i może, powtarzam może świadczyć o faktycznym podejściu do hodowanego zwierzęcia przez opiekuna.
Pozdrawiam:)

Fatman
13-12-2013, 13:53
Zupelnie tak jak mowienie do swojej rodzicielki - stara. :/

celtic
13-12-2013, 14:51
a co to za wypowiedz RACZEJ nikomu bym jej nie sprzedał????????
własnie widac jak bardzo mu na zwierzaku zalezy....
i jeszcze gdzies przeczytałam ze daje jej cos z Czech niewiadomo co - chodzi o witaminy...

Robercie, rozumiem,ze stajesz w jego obronie, ja tez bym chciała,zeby sobie poukładal wszystko w głowie, ale to ZANIM ZACZNIE SIE OPIEKOWAC ZWIERZECIEM NIECH SIE DO TEGO PRZYGOTUJE ! a jesli chce eksperymentowac to niech eksperymentuje na sobie a nie na niewinnym zwierzęciu !!!

Pozdrawiam !

daf
14-12-2013, 03:12
Napisałem że mówie do niej MAMCIU, a jak z kolegami gadam to co innego...

daf
14-12-2013, 03:19
Nie napisałem, że daje jej to COŚ, mam ale nie używam. A jest to:Vitamix REP.

Jacku
14-12-2013, 03:26
To co wstdzisz się swojej rodzicielki :/ przed kuplami - zresztą nie ważne. To może już nic więcej nie pisz na ten temat.


Proponuję zamknąć ten wątek

Rysiek
14-12-2013, 08:02
Można uzupełnić dietę ciężarnej samicy o niewielkie ilości białka zwierzęcego. To zastrzyk energii. Lumikr, poczytaj ten wątek - http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=18076&t=18076 .

42d3e78f26a4b20d412==