PDA

Zobacz pełną wersję : samica zniosla jaja



missh
15-12-2013, 05:24
wczoraj wieczorem moja samica zaczela skladac jajka. miala ostatnio odslabiony apetyt, ale nic w jej zachowaniu nie wydawala mi sie dziwne. od wczoraj zlozyla 10 sztuk. czy jest mozliwe, ze teraz, kiedy juz zniosla jakis, reszta utknie jej w drogach rodnych i czy nadal istnieje potrzeb zrobienia rtg? i mam jeszcze jedno pytanie. ona wyglada teraz strasznie. widaz jej zebra i kosci tylnych nog. czy to normalne? az mnie boli serce gdy na nia patrze. :(

Rysiek
15-12-2013, 10:06
Samica po złożeniu jaj wygląda "nieciekawie". Powinna dostawać pić, wzbogacone w wapń i witaminy. Nie je ze względu na wypełnioną jajami jamę brzusznę. Po złożeniu jaj dochodzi dość szybko do siebie. Obserwuj ją, bo 10 szt. to za mało.

missh
15-12-2013, 13:59
wybrala sobie dziwne mce, bo zaczela znosic na recznik na kaloryferze. coz...dzisiaj juz zeszla z kaloryfera i zjadla cala miche jedzenia. nie chce sie pchac i patrzec, czy jest wiecej jaj, zeby jej nie zestresowac. najwazniejsza jest dlka mnie jednak informacja, czy jesli juz czesc jaj wyszla, to czy jest mozliwe zablokowanie reszty w drogach rodnych?

Fatman
16-12-2013, 10:26
Jest taka mozliwosc. Np gdy bedzie probowala urodzic na raz dwa jajka.

42d3e78f26a4b20d412==