PDA

Zobacz pełną wersję : CZy wystarczy...?



BOOBO
17-01-2014, 13:49
Witam.
Nieglugo bede zaczynal hodowle Legwana Zielonego, wiec przed kupnem chcialbym zrobic terrarium. I moje pytanie brzmi nastepujaco: czy terrarium o wymiarach 75x40x95 (dl x szer x wys) wystarczy dla legwana ktory bedzie mial 45 cm? Wiem ze powinienem miec wiecej szerokosci zeby leg przy obronie nie zahaczal ogonem o sciane terra ale niestety wiekszego terrarium narazie nie moge sprawic bo miejsca nie mam. Moje kolejne pytanie jest nastepujace: jesli w tym terra bedzie mogl mieszkac leg o takich ropzmiarach to do jakich rozmiarow moge go tam trzymac? Chcialbym wspomniec ze po oswojeniu (wiem ze to troche trwa) leg bedzie w terra tylko w mojej nieobecnosci w domu i na noc.
Z góry dziekuje za odp

Gdanszczanka
17-01-2014, 15:11
mysle że takie terra jest dobre dla 45cm malucha i chyba dobre bedzie gdzieś aż osiągnie ok .60-70cm,oczywiscie jeśli szybciej bedzie mieć nowe tym lepiej. Takiego malucha myslę że powinieneś trzymać w terrarium a wypuszczanie zostawić aż trochę podrosnie

BOOBO
17-01-2014, 15:19
A czy jak juz osiagnie te 60-70 cm to czy moglbym przerobic tak terra zeby bylo tylko na noc i na maly okres czasu w dzien? Chodzi mi o to ze lampy i wszystko trzymalbym w chacie, bo mam tylko 24 m2 a mieszkam z mama (doslownie pokoj i kuchnia) wiec trudno cos wiekszego wymyslec. A moje jeszcze 1 pytanko to ile ten legwan bedzie rosl z 45 cm do 70 ?

Rysiek
18-01-2014, 01:52
Po tym co napisałeś, odradzam zakup legwana. Po roku, półtora legwan może osiągnąć prawie metr. Na tak małej powierzchni mieszkaniowej musisz się liczyć z tym, że najdalej za 2 lata będziesz musiał mieć terrarium przynajmniej 150x120 wysokie min. na 1,5 metra. Im wyższe tym lepsze. To nadrzewne jaszczurki. Trzymanie legwana poza terrarium w ciągu całego dnia jest również złym pomysłem, tym bardziej w tak małym mieszkaniu. Pomyśl nad innymi jaszczurkami, są przecież dużo mniejsze, a sympatyczne biczogony, gekony, agamy.

die
18-01-2014, 04:05
Dolaczam sie do Ryska. Jesli nie masz warunkow to nie powinienes kupowac legwana. To piekne gady no ale potrzebuja miejsca. Wiec uwazam ze nie ma sensu cisnac gada w za malym terra .

filip_gd
18-01-2014, 14:46
Zrób terrarium 2m x 1m x 1m będzie na długie lata i nie będziesz musiał nic zmieniać.
No na początek moze byc 1m na 1m x 0,5 ale ile go tam potrzymasz... max rok i będzie mu ciasno...

42d3e78f26a4b20d412==