PDA

Zobacz pełną wersję : Witaminki i sepia-> ile?



Gdanszczanka
24-01-2014, 03:19
Choc moze troszkę późno pytam,ale lepiej późno niż wcale. Do rzeczy: prosze powiedzcie mi ile sepii i witamin dziennie mam dawać legwanowi. Zawsze robiłam to na wyczucie. Pytam bo nie chcę lega zawapnić;) Wiem że sepie(stratą) i witaminki daję się na zmianę. Ale ile? JAka to jest "dzienna porcja"?

Długopis
24-01-2014, 03:28
http://www.terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=18290 tutaj masz link poczytaj, na dole jest obszerna wypowiedź Ryśka, a lega nie zawapnisz, podawaj sepie codziennie

kojeczka
24-01-2014, 04:35
dzięki za ten link, ja tez się chętnie dokształcę, bo również podaję "na oko".
Gdańszczanko czy dostałaś mój mail w sprawie trawki do terra z komfortu? czekam na odp. pozdrawiam A

Gdanszczanka
24-01-2014, 09:08
niestety nie dostałam żadnego maila,chyba maile z forum nie dochodzą , jakby co to : Angel6664@autograf.pl

Gdanszczanka
24-01-2014, 23:45
dzieki długopis,niestety nie znam zbytnio angielskiego:( a w poscie Ryśka wyszytałam że witaminy podaje sie w kroplach.Mam witaminki sera dla roslinozercow.Jak je się rozrawia z wodą?

Długopis
27-01-2014, 00:42
Akurat witaminek sery nie posiadam ale z tego co pisał Rysiek w tym temacie to podaje się bezpośrednio na jedzonko kilka kropelek. Ja mam witaminy Vitacraft, to podaje się 1 kroplę na 100g wagi zwierzaka ale też musiałem doczytać się tego w innym języku, bo po Polsku był tylko skład i takie tam inne. Dobrze by było jakbyś mogła komuś dać do przetłumaczenia ulotkę.

miodzioxxl
27-01-2014, 11:10
Co sądzicie o witaminach w płynie o których piszecie?? czy sądzicie że są one lepsze od Vibovitu itp?? Pozdraweiam i czekam na odpowiedź- bardzo jestem ciekawy waszych odpowiedzi....??

A tak poza tym jakie są najlepsze te witaminki w płynie i ile kosztują (ile ml??), czy można legusiowi podawać bezpośrednio kropelkę do pyszczka?? Mój ma ok.50cm (prawie) :)

Pozdrawiam

Izabela
28-01-2014, 00:07
W kroplach podaje się witaminy, które właśnie tak są wyprodukowane. Tych w proszku nie trzeba rozpuszczać w wodzie, maja po prostu inną postać ; efekt jest podobny :) Izabela

Izabela
28-01-2014, 00:17
Przedmiotowe witaminy są przez producentów skomponowane specjalnie na potrzeby gadów, przynajmniej teoretycznie :) Są więc, również teoretycznie :) lepsze od tych dla ludzi. Wydaje mi się, że w rzeczywistości to nie jest takie jednoznacze. Wszystko zależy od potrzeb konkretnego organizmu, a te z kolei - od warunków, w jakich zwierzę jest trzymane, od diety, od cech osobniczych. Zwykły śmiertelnik nie jest jednak w stanie określić, jakich tak naprawdę witamin i w jakich ilosciach brakuje jego legwanowi. Musi więc zawierzyć mądrzejszym. Czy będą to producenci witamin dla gadów, czy dla ludzi - sam wybierz :))) Izabela

Rysiek
28-01-2014, 10:07
Stosuję witaminy dla gadów zmieniajac za każdym razem producenta. Miałem Sera, Hagen, teraz JBL. Są jeszcze jakieś nasze, ale mają bardzo skromny skład w porównaniu do wymienionych :-( Nie pamiętam nazwy.

42d3e78f26a4b20d412==