PDA

Zobacz pełną wersję : terrarium dla doroslego



redknee
03-02-2014, 13:17
czy moge zrobic terrarium o wymiarach
dlugosc 90 cm
głebokosc 60 cm
wysokosc 120 cm
dla legwana ktory tam bedzie siedzial az do starosci ??

Saurus
03-02-2014, 13:36
minimum, moim zdaniem i tak zbyt male, to 100x100x120. To jest stanowczo za male. Wedlug mnie jesli zapewnisz nieco wieksza powierzchnie dna (mozna ustawic, a nawet najlepiej tak duze terra, na podlodze) i wysokosc ze 2 m to bysie nadawalo przy odpowiednim urzadzeniu. Najwazniejsze, zebys zapewnil przynajmniej 70 cm glebokosci i dlugosc mogla by byc, najlepiej jesli bedzie tak wysokie, 110 lub wiecej cm. Jakie najwieksze mozesz zapewnic terra?
Jesli nie mozesz wiekszego to w takim terra mozesz hodowac stadko gekonow toke lub duze stadko anolisow zielonych- zwlascza anolisy sa piekne, spokojnie samca i 3-4 samice bys mogl w tym trzymac i rozmnazac :)

Izabela
03-02-2014, 14:18
Jeśli legwan ma w nim tylko siedzieć i nic więcej, to może być. Szczególnie, jeśli to będzie legwan wypchany, przy czym polecam skórę tzw. ekologiczną, tzn sztuczną :))))) Wybacz ten żart, ale nie mogłam się powstrzymać. Też myślę, że terrarium będzie za małe dla dorosłego legwana tym bardziej, jeśli będzie to np. dorodny samiec nominatywny. Izabela

Saurus
03-02-2014, 14:30
Nominalny ;)
Mimo, ze moj samiec specjalnie dlugi nie jest, mimo wszystko jest bardzo masywny (choc do Gucia- legendy tego forum- ma sie nijak ogromem ;-) ), wiec nie tylko Iguana iguana iguana potrzebuje duzego terra- ja mam I. i. rhinolopha.

Izabela
04-02-2014, 09:52
= nominatywny :))) Forma nominatywna = nominalna bardziej potocznie - inaczej podstawowa ; taka, od której wywodzi sie nazwa całej grupy, w tym przypadku Iguana iguana iguana :) Pozdrawiam. Izabela

Rysiek
04-02-2014, 09:53
Z tą legendą to przesadziłeś :-))) Legwan Izabeli ma 156 cm, legwan Jacku również, jest jeszcze kilka innych, to normalna długość dorosłych osobników. Do tego dochodzi jeszcze masa, a bywają wypasione bydlaczki ;-)
Do redknee trochę z innej beczki - chciałbyś do końca życia siedzieć w pokoju 1x1,5x2m ? Dla przeciętnego człowieka wystarczy, aby się poruszać, nawet czasem podskoczyć (nie za wysoko!). To tak pół żartem, pół serio. Legwan to żywe stworzenie i potrzebuje trochę przestrzeni, nawet jak będzie wypuszczany na spacery po mieszkaniu.

Saurus
04-02-2014, 10:37
Ale twoj, Rysku, jest najbardziej znany ;) Gdyby moj samiec mial caly ogon (kupilem go bez kawalka) to mialby ok. 120-130 cm, ma ok. 100, ale to rhinolopha, a Gucio to na pewni Iguana iguana iguana :)
Moj legwan i tak jest spasiony i dosc masywny, ale w porownaniu do Gucia wyglada tak, jakby przy nim (moim legu) wygladala samica rhinolophy :)

Rysiek
04-02-2014, 10:57
Gucio to rhinolopha, zerknij na zdjęcia ;-) Stracił kiedyś 4 cm ogona, które mam na pamiątkę - miałby 157 :-)))

Saurus
04-02-2014, 11:04
To moj legwan jest jakis maly ;( A samiec na pewno, ma teraz ok. 4 lat i jaj nie skladal- juz
sie nie moze okazac samica ;P

Dota
05-02-2014, 01:21
no dobra, wiem że nikt nie ma możliwości stworzenia idealnych warunków ani możliwości poświęcenia całego pokoju np ;)
ale jest tak: Ozzek miał (i w sumie jeszcze ma) terrarium 100x60x100 i woidze jak sie męczy. dlatego staram sie mu pomagać... w sensie na ile to możliwe: duży pokój z poduszka grzewczą, spacery po mieszkaniu, słoneczo (ostatnio coraz częstszy gość na ok. 5 godzin)...
ale do rzeczy. w związku ze zmieniającą sie moją sytuacją mam plan nowego terrarium. będzie naprawde duże... (i pewnie będzie dużo kosztować - ale od czego są ponadplanowe pieniądze z Urzedu Skarbowego)
na razie na kartce nowe terrarium ma wymiary: 175x100x150 (choć to nie będzie szczyt moich i Ozzka marzeń)
jeśli wyjdzie większe to sie nie obraże. kiedy tylko bedzie gotowe, na pewno przyśle zdjęcie. po wakacjach powinno być gotowe :)

42d3e78f26a4b20d412==