PDA

Zobacz pełną wersję : Legwan- PROBLEM



Bioły
11-02-2014, 02:49
Witam

3 tyg temu kupiłem legwanka .... i na poczatku cos tam skubal z jedzenia (widać ze cos ruszał) a od pewnego czasu cały czas lezy na konarze z zamknietymi oczmi i śpi , tylko koło południa zaczyna chodzić po terra. Cały czas nie je (tylko tyle co na poczatku), ...chodzi o to dlaczego cały czas spi i nie je- jak długo tak może jeszcze bez jedzenia?

Gdanszczanka
11-02-2014, 03:06
jaką temperaturę masz w terra?

Bioły
11-02-2014, 03:15
okolo 30 C

Luke
11-02-2014, 03:19
Napisz dokładnie w jakich warunkach jest trzymany legwan i co dajesz do jedzenia.

Ada
11-02-2014, 03:20
przeczytaj pytanie poniżej twojego!!poczytaj uważnie FAQ:http://www.terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1-NAUCZ SIE GO NA PAMIĘĆ!;) temperatura, wilgotność pokarmy..........wszystko tam jest!!
pozdrawiam
ada

Bioły
11-02-2014, 04:03
Legwan ma wszytsko dobrze podawane ,ma odpowiednia tempereture ,wilgotność i pokarm , to nie jest moj pierwszy legwan i pytam bo poprostu pierwszy raz cos takiego widze i chcialem sie dowiedziecczy ktos moze cos wie na ten temat.Prosze mnie juz nie pytac o warunki hodowli i odsyłac do FAQ bo juz dawno dawno temu to przerobiłem.

frydrych1
11-02-2014, 04:57
a moze nabyles takiego spiocha;) mozliwe tez ze czyms sie np. zatrul i zle sie czuje. moze skontaktuj sie z weterynarzem. albo najlepiej poczekaj na wypowiedz Ryśka on sie swietnie zna na legwnach

Pituophis
11-02-2014, 05:14
Jakiej wielkości jest legwan i w jakim jest stanie? To może być wywołane stresem, nieodpowiednią temperaturą(miejscowo do 35 stopni), osłabieniem, brakiem UV...
Może po prostu panikujesz- zwłaszcza starsze legwany potrafią być mało aktywne z natury.

Saurus
11-02-2014, 05:53
Pituophis, starsze legwany wcale nie sa mniej aktywne z natury, o nie ;) Malo aktywny legwan musialby byc w naprawde podeszlym wieku.

Pituophis
11-02-2014, 06:37
Znam osobnika, który ma koło roku(90 cm) i aktywny jest może pół godziny dziennie, czasami trochę więcej. Żartujemy z właścicielem, że wcale nie było sensu robić terrarium długiego na dwa metry, bo on i tak użytkuje z tego w zasadzie jeden konar,schodzi na dół do miski Znałem też samicę, która w terrarium biegała, skakała, usiłowała przeskoczyć przez szybę, była w ciągłym ruchu. Dużo zależy od osobnika. Naprawdę nie widząc zwierzęcia nie mogę powiedzieć, czy jest chore, czy po prostu "tak ma".

die
11-02-2014, 14:54
Moj na przyklad jest strasznym leniem :) Rano budzi sie.. smiga na galaz sie wygrzac pozniej cos zje i znow na galaz, lezy pol dnia, zje cos i na druga galaz.. i tak do wieczora. Czasami jeszcze pod wieczor zejdzie do miski. To sie nazywa prowadzic aktywny tryb zycia. Czasami mu zazdroszcze :P

Jacku
12-02-2014, 01:06
Mam parę legwanów. Samiec aktywny, samica nie. Wszystko zależy od poszczególnych osobników.

majka1989
12-02-2014, 07:48
a mój jest okropny:P Nie chce siedzieć w terrarium,a jak już łaskawie posiedzi kilka godzin,to potem robi taką demolke,że trzeba go wypuścić. A rano,jak się chce w weekend pospać,to oczywiście nie można,bo albo "jestem głodny",albo "chce mi się pobiegać po pokoju" lub zwykłe, "pobudka! szkoda dnia!". Czasem to jest nie do zniesienia,ale i tak go kocham:)

42d3e78f26a4b20d412==