PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja w akwarium...



hasta
06-02-2013, 12:31
wiem pytanie to pojawiało sie juz na forum, ale w poprzednich postach nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi na ten temat. chciałem przerobić akwarium na terrarium ale nie wiem jak zrobic odpowiednią wentylacje. Akwarium jest małe bo ma wymiary 65x25x34 i nie wiem czy wentylator od kompa byłby dobry czy byłyby w nim za duże przeciągi??? innego pomysłu nie mam :( jeśli takie rozwiązanie mogłoby być to teraz pytanie jak to zamontować w pokrywie, jak podłączyć???? jeśli nie wenylatorek to co ???

dziękuje z góry za pomoc i licze na fachowe porady a nie na głupie komentarze....

pozdrawiam

dr Robert
06-02-2013, 15:19
Wentylacja zalezy w dużej mierze od gatunku jaki ma się zamiar hodować. W przypadku tak niewysokiego akwarium powinna wystarczyć drobna, metalowa siatka przyklejona silikonem na połowie powierzchni akwarium (najpierw wąskie paski szkła przykleja się na brzegi akwarium, aby formowały ramkę, na to kładzie wyciętą siatkę, przykleja silikonem i takimi samymi szklanymi paskami. Tak przyklejona siatka między dwoma powierzchniami szkła trzyma się mocno i można "wpuścić" przez nią np. żarówkę do oświetlenia/ogrzania lub położyć na niej lampę bez obawy, ze wpadnie do środka. Na pozostałą część powierzchni może leżeć szkło i tę część będzie służyła za drzwiczki. Uwaga, jest to sposób tylko na niskie terra, przy wysokich niestety potrzebna jest siatka także na dole ściany terrarium. Trzeba mieć na uwadze, że jest to niewielkie terrarium nadające się tylko dla bardzo małych zwierząt.

hasta
07-02-2013, 02:55
w nocy przemyslałem sobie co hodować w takim pomieszczeniu i wybrałem Bombina orientalis. w akwaterraium tych wymiarów powinno im być dobrze (tylko nie wiem ilu osobnikom...???)

dr Robert ten pomysł z wentylacją jest dobry ale ja mam na górze tego akwarium pokrywe z oświetleniem, wiec nie bede sie jej pozbywał. chodzi mi o to jak zrobic odpowiednią wentylaje w tej własnie pokrywie .....

????????????

piasek
07-02-2013, 11:31
Czesc, ja zamontowałem wentylatorek od kompa - w coprawda dużym terrarium, ale mimo jego rozmiarów prawie mi pająka wciągnęło. Na szczęście dałem siateczkę 2 cm przed wentylatorkiem, bo w innym wypadku mój pająk nie miałby nóg - byłby to taki kadłubek:)

Pozdrówka for all

[RED-689]
07-02-2013, 18:28
Pytanie gdzie mozna kupic siatke wentylacyjna (siatke a nie takie cos jak w biofilu..)? Mosiezna albo miedziana byla by juz szczytem marzen.


Pozdrawiam

Black
08-02-2013, 04:10
Jesli dobrze cie zrozumialem to w Castoramie na dziale ogrod jest aluminiowa moskitiera z metra. Koszt 18zł/mb. Oczka 1x1mm.

42d3e78f26a4b20d412==