PDA

Zobacz pełną wersję : JBL IGUWERT



kamil_hools
12-03-2014, 07:48
czy karmił ktoś Legwana granulatem JBL??

Gdanszczanka
12-03-2014, 09:25
kazdy granulat to (ze się brzydko wyrażę)gówno. Lato idzie są już mlecze, owoce,warzywa i wszystko co tylko leg mógł by sobie wymarzyć. Idz na spacer,przewietrz się i pozbieraj trochę smakołykow dla swojego pupila.

Rysiek
12-03-2014, 10:23
Podawałem ten granulat zimą, jako dodatek. Teraz wybij go sobie z głowy i rób tak, jak radzi Gdańszczanka. Właśnie dla Gucia przywiozłem z działki mleczyki (liście i kilka kwiatków), koniczynę, babkę zwyczajną, stokrotki, listki porzeczki, lipy, szczypiorek. Ruszaj po zielsko ;-)

kamil_hools
12-03-2014, 13:38
nieno spoko tak tylko pytałem bo dostałem taką litrową puche zadarmo:)

Pituophis
12-03-2014, 14:08
Po namoczeniu można ewentualnie stosować jako rzadkie uzupełnienie. Raczej nie suche, nie w dużych ilościach i nie u maluchów(ryzyko zatwardzenia).

Rysiek
12-03-2014, 23:24
Latem nie widzę potrzeby, zimą jako dodatek możesz podawać.

aniolek
13-03-2014, 05:55
czy podajesz tez kwiaty mlecza te takie zółte ?

Saurus
13-03-2014, 13:19
Kwiaty jak najbardziej, sa przysmakiem :)

meg11
15-03-2014, 01:41
litrową puchę zostaw sobie na zimę a i tak nie wolno przesadzac i dawac zbyt duzych ilosci..

a teraz biegnij na łąkę po zielsko, tylko zanim podasz umyj dokładnie i nie zrwaj zbyt blisko ulicy;)

kamil_hools
15-03-2014, 08:34
u mnie w okolicy niema niestety łąki gdzie jest zielsko , no chyba że u dilerów:)
Ciekaw jestem jakby takie zielsko sobie Leg zjadł :)

meg11
15-03-2014, 10:47
lepiej nich cie to nie interesuje;)
w jakiej okolicy, jestes przeciez z wawki:) jesli nie masz łąk w okolicy to zasuwaj do warzywniaka po listki rzodkiewki, zobaczysz jaki legus bedzie zadowolony:P

kamil_hools
15-03-2014, 11:06
do warzywniaka musze przejść na drugą stronę ulicy :( Mój uwielbia sałate wchłania ją jak dzik!!

Saurus
15-03-2014, 11:17
ZADNEJ SALATY, TO DLA LEGWANOW JAK TRUCIZNA!!!!!! DOPROWADZA JE DO MBD, A POTEM DO KRZYWICY!!! Przestan mu podawac salate jesli chcesz, by byl zdrowy!

Gdanszczanka
15-03-2014, 13:38
radzę przeczytać opis gatunku a raczej stronkę o legwanie, zwróć uwagę na żywienie legwanów i potrzebę UVB do prawidłowego rozwoju. Wydaje mi się że zbyt dużo na temat legów nie czytałeś jak zadajesz pytania (na tak oczywiste tematy-a przynajmniej dla mnie;))

kamil_hools
16-03-2014, 01:08
czytałem wystarczająco dużo a po za tym pracuje w sklepie zoologicznym!!

Jacku
16-03-2014, 01:53
... no to mam nadzieję, że sprzedając legwany nie mówisz kupującym, że sałata to odpowiedni pokarm dla nich ... hmmm na drugiej stronie ulicy mówisz ... szerokie te ulice muszą być w stolicy :D ( żart ) :)))

Pozdrawiam

meg11
16-03-2014, 02:12
a powiedz jeszcze mi prosze, w ktorym sklepie. to z mila chcecia Cie odwiedze;)
ostatio bylam w kakadu w Arkadii, ide do terrariow, patrze a tam legwany zielone razem zapakowane z kolczastymi w jednym terra i dookola mnostwo swierszczy biega... :| az mi zal serce scisnal..
od razu przystapilam do akcji:D pani zajmujaca sie ta czescia sklepu, niby wielka specjalistka od gadow nie wiedziala ze nie wolno podawac swierszczy legwanom (pomijajac fakt ze, swierszcze byly dorosle, a legwaniki malenkie..) zaczelam jej tlumaczyc, dlaczego nie wolno podawac, prosic zeby zrezygnowali z nich na rzecz zieleninki, nawet sie zadeklarowalam ze moge ja im tam przynosic;)
..nic ne pomagalo, wiec zdenerwowana meg powiedziala ze jesli te swierszczyki zaraz stad nie znikna to napisze tam gdzie trzeba i juz nikt zadnego legwana nie kupi z ich sklepiku;) od razu pomoglo, hehe od tego czasu bylam tam dwa razy i widzialam ZERO swierszczy:))))
A.. ta pani jeszcze sie chwalila, ze nadzor nad sklepem ma pewien warszawski znany wet.. ktory wszystko dokladnie sprawdza i wg niego jest ok;]
slow szkoda;)

Gdanszczanka
16-03-2014, 03:43
ja też niestety musiałam zareagować gdy w jednym z Gdańskich sklepów patrzę legwanik może z 25cm z ogonem może mniej...jaki śliczny. W jednej misce-mączniaki(o nieee!) i zaczęlam rozmąwę,pani zaczęła się motać.Na początku mówiła że on był taki słaby i że tak trzeba bo on jest jeszcze mały i że ona czytała dużo książek i wogóle a potem stwierdziła że on jednak bardzo żadko dostaje(a w misce było z 30 mączniaków dużych dorosłych). W drugiej misce-zeschła sałata,ona tez wie że nei można ale terasz to trudno o jedzenie,uświadomiłam ją że mleczy coraz więcej i że obok warzywniak i liście rzodkiewki można wziąć(nawet nie kupować).Żarówka,bez UVB, Wczoraj akurat padła i oni sprowadzaja,a zawsze to była;/ byłam oburzona,a mogłam spytać o papiery. Kiedyś kogoś muszę wysłać by sprawdzil bo ja już w tym sklepie się chyba nie pokażę;( Ale wiem że słusznie postąpiłam.

kamil_hools
17-03-2014, 09:40
W moim sklepie są tylko rybki papugi i gryzonie ale gady najprawdopodobniej będą po wakacjach. Sklep na BIELANACH za cmentarzem na Wólczyńskiej.

Rysiek
17-03-2014, 10:12
Jeśli podajesz sałatę, to współczuję legwanom w tym zoologiku gdzie pracujesz, o ile będą:-( Czytałeś mało, albo niezbyt uważnie.

sqqter
17-03-2014, 13:41
Moje też lubią ale jej nie podawaj! Ma za dużo kwasu ple ple ple i może doprowadzić do złego stanu zdrowia (Saurus- nie do MDB tylko czegoś innego ;) niepamietam czego nawet) Uwierz mi że nawet w takiej pipidówie jak Warszawa (żart :P) będzie łąka daleko od drogi a na niej pełno mleczyków. Warzywniak na drugim koncu ulicy? Boże to rzeczywiście nawet Korzeniowski by wymiękł w połowie... Czy twoje lenistwo ma wygrać nad opieką nad legiem? Jeśli tak to życzę miłej hodowlii (za może pół roku wyląduje na polu[martwy])
Pozdrawiam

Saurus
17-03-2014, 13:45
Jak to nie do MBD? Wiesz, na czym MBD i zle dzialanie salaty polega? Najpierw prowadzi do MBD, a potem do krzywicy.

kamil_hools
18-03-2014, 07:50
a se mówcie co chcecie albo poprostu za dużo przeczytaliście.
koniec tematu!!

Saurus
18-03-2014, 09:09
Przperaszam za to co teraz napisze, jesli ktos uzna ta wypowiedz za niekulturalna, ale mi nerwy puszczaja...


kamil_hools:

NIE ROZUMIESZ, ZE KARMIAC LEGWANA SALATA PO PROSTU MU SZKODZISZ?? CZY TO DO CIEBIE, DO JASNEJ CHOLERY, NIE DOCIERA?? DLACZEGO JESTEŚ TAK UPARTY??? WIESZ, JAK MECZYSZ TO ZWIERZE, DO CZEGO JE DOPROWADZASZ TAKIM KARMIENIEM??

(spoko ... tekst dobry, ale po modyfikacji. Oryginalny był niezgodny z normami tego forum - Jacku:) ) O zmianie tekstu autor został poinformowany.

Jacku
18-03-2014, 09:11
very zabawne ... gwarantuję, że nie ma na tym forum takiej osoby, która za dużo przeczytała o legwanach.
pozdrawiam

Saurus
18-03-2014, 09:21
Juz lepiej bylo to usunac niz wpychac mi w usta slowa, ktorych nie wypowiedzialem (napisalem :P ) ;)

Saurus
18-03-2014, 09:23
A tak na marginesie- jesli ktos kazal sobie przysylac powiadomienia na email, to tak czy siak przeczyta oryginal :-))) Mam nadzieje, ze kamil_hools dostanie na maila oryginal, bo to do niego mialo dotrzec :-)

Jacku
18-03-2014, 09:27
Saurus prywatnie do Kamil_hools możesz pisać na Jego maila co tylko zechcesz :) Na forum jednak obowiązuje regulamin.

Pozdrawiam

Saurus
18-03-2014, 09:32
Wiem, dlatego napisalem pare slow przed wlasciwa trescia posta ;) Jak mowilem, lepiej byloby usunac calosc. Na maila wole nie pisac, bo z podejscia widze, ze odpowiedzia nawet na takst napisany w spokojnym tonie moglby byc stek bluzg i wyzwisk, sugerujacych mi zebym sie... odczepil ;-)))))

Rysiek
19-03-2014, 00:46
Gdzie jest moderator ???

Jacku
19-03-2014, 01:50
Chory, ale jest :))) Część postów została wywalona i nie ma, że boli ...

42d3e78f26a4b20d412==