PDA

Zobacz pełną wersję : Leg i wąż



Luke
23-03-2014, 10:34
Czy legwan w jednym pokoju z wężem może czuć go? Legwan węża nie widzi. Mam problem już dłuższy czas z jedzeniem legwana i szukam przyczyny.

goblin
23-03-2014, 11:00
Wątpie bo węże niewydzielają zapachu ...

Pituophis
23-03-2014, 12:43
To raczej nie ta przyczyna. U mnie legwany były leczone, dochodziły do siebie w pokoju gdzie jest także kilkanaście węży, i to nie wpływało na ich zachowanie.

Jarek Zajączkowski
24-03-2014, 06:34
Obecność drapieżnika w pobliżu legwana może wpływać stresująco na tego drugiego. Niekoniecznie przy bezpośtednik kontakcie wzrokowym. Jest jeszcze jeden aspekt sprawy - parazytologiczny. Jaszczurki bywają bezobjawowymi nosicielami E. invadens - pierwotniaka śmiertelnego dla węży.

Rysiek
24-03-2014, 06:51
No to masz Ci babo placek :-) Nie wąż legwanowi wrogiem, a odwrotnie !

Pituophis
24-03-2014, 07:40
Według mnie przy zachowaniu higieny ryzyko jest minimalne, wielokrotnie mniejsze niż u żółwi lądowych. Raczej nie jest to powód do rezygnowania z któregoś ze zwierząt.
U mnie kiedyś mały(koło 60 cm) legwan usiłował "zjeść" przez szybę głowę Pantherophis emoryi;). Małych węży legwany zielone specjalnie nie boją, czasami wpadają w panikę na widok dużych dusicieli. Gdyby było tak, że z powodu samej tylko obecności gdzieś w pobliżu węża przestają jeść, chyba w większości znanych mi hodowli zagłodziłyby się na śmierć.

Jarek Zajączkowski
24-03-2014, 08:02
Oczywiście... stąd użyłem wyrazu "może" a nie zwrotu "na pewno". Wykluczyć się jednak nie da......

tosik
30-03-2014, 11:14
legwany sa inteligentne ale napewno nie jest to powodem zeby niejadl.Mój legwan rozróznia mojego psa od innych choć siedzi w terrarium rozróznia ludzi domowników od cudzych widać to po nim ,A że nie je to od czegos innego moze ma zatwardzenie albo sie czyms podtról (ja zawsze mialem lek na rozluznienie od zatwardzenia i na lekkostrawnosc) napisz jeszcze jak wyglada jego kupka

Dota
09-04-2014, 03:56
"Jaszczurki bywają bezobjawowymi nosicielami E. invadens - pierwotniaka śmiertelnego dla węży." - czy to jakoś można zbadać? niedługo do pokoju wprowadzi sie boa męża... i wolałabym, zeby nie umarł przez mojego legwana...

Jarek Zajączkowski
09-04-2014, 04:17
Niestety nie.

Ratay
13-04-2014, 04:57
ja hoduje lega w pokoju gdzie obok siebie stoją terraria LEG, BOA, ZBOZÓWKA i TEniura, a przy samej wentylacji legwana stoi terra z pająkami i nie ma problemu z jedzeniem czy czyms podobnym wręćz przeciwnie caly czas siedzi w misce z rzarciem ;-)

42d3e78f26a4b20d412==