PDA

Zobacz pełną wersję : obity lokiec !!!



megablaster
30-03-2014, 11:34
witam wszystkich.mojemu 50 centymetrowemu legowi jakis miesiac temu zaczela sie dziwnie luszczyc skora na lokciu.na poczatku mylalem ze to wylinka ale ona zeszla a to dziwnie zostalo.dzis kawalek tej skory sie oczepil a pod spodem nie ma zielonych lusek tylko szarawa skora.dokladnie nie moge tego obejzec ale wyglada mi to na obicie czy cos.leg chodzi normalnie ,nie wyglada na to jak by go bolalo.jest zywczyk i bardzo ciekawski , ma dobry apetyt i w ogole nie zwraca na to uwagi ale mnie to wkurza. mam cos z tym robic? moze czekac i luski pod tym sie pojawia?jak mozecie to pomozcie.dzieki z goory za odpowiedz.

tosik
30-03-2014, 11:59
tzxn nic mu nie jest ;] wzilz to miejsce woda i sciagnij skurke jak zostala jeszcze ai dotknij jak go nieboli to nic u niebedzie czasem legwanowi wyskakuje czarna plamka jak sie stuknie albo obetrze ale szybko znika

Jarek Zajączkowski
31-03-2014, 05:05
Faktycznie to może być "nic" jak to napisał tosik. Ale może to być początek ropnia po mechanicznym uszkodzeniu skóry (łusek) - obtarcie, stłuczenie, krwiak. Dobrze jest delikatnie zdezynfekować łokieć np. jodyną a potem przez klika dni smarować to miejsce maścią antybiotykową. Tak na wszelki wypadek. Jeśli rozwinie się obrzęk - trzeba to pokazać lekarzowi.

42d3e78f26a4b20d412==