PDA

Zobacz pełną wersję : kolejny temat o oswajaniu



agulec3
20-04-2014, 07:30
witam

Potrzebuję kogoś, kto pomoże mi oswoić mojego malucha.
Czytałam wiele na ten temat (faq, szukaj) i jeszcze bardziej zgłupiałam.

Martwię się że robię coś źle. chcę się poradzić i dostać jakieś wskazówki, nawet jeżeli będę setny raz pytać o to samo.

Pszychol jest niezły, boi się mojej łapki (nie dziwię się) i trzeba już zacząć nad nim pracować.

czy jest ktoś chętny???? (i cierpliwy)

kreczmar
20-04-2014, 10:06
Ja tez bym chciałaby ktos udzielił mi takiej pomocy moj Robal tez jest strasznie nerwowy :D moze dla tego ze mam go od 2 dni ale jak narazie daje mu spokoj niech zaaklimatyzuje ise w nowym terrarium a gdzeis na [rzyszły weekend postaram sie go powoli oswajac i przyzwyczajac do siebie

Jacku
20-04-2014, 11:53
Kreczmar pierwsza rada: musisz go teraz zostawić w spokoju, aż do momentu zakończenia aklimatyzacji ( od kilku tygodni do kilku miesiecy ) Minimum kontaktu: karmienie ,sprzątanie i tyle. (faq+opis gatunku :D) Oswajanie (przyzwyczajenie) to "uboczny produkt" hodowli

pozdrawiam

Kivek
20-04-2014, 16:22
Jak bedziesz go czesto wyciagal z terrarium to sie szybko oswoi,ale rob to bez gwaltownzch ruchow,jak juz go wzciagniesz(poglaszcz go troche daj jesc z reki i i po jakims czasie odloz do terrarium), oczwiscie takie cos bedzie stresujace ale tak najlatwiej i najszbciej oswoic.

moj kuzyn mial dzikusa i teraz wogole sie nie boi, mozna go swobodnie wyciagac z terrarium,je z reki.

ja tylko mowie jak moj kuzyn zrobil i sie udalo jak niechcecie stresowac swoje legwany to tak nie robcie.

z moimi gekonami toke tez tak zrobilem i sie tez sie szybko oswoily(chociaz z legwanem to znacznie dluzej trwalo)

kreczmar
21-04-2014, 03:25
Tak wiem czytałem :D Jak narazie to dałem mu sopokoj robie tylko małe prae pozadkowe i wyciagam miseczki i basen zeby umyc ale cały czas mnie obserwje z podniesionym ogonem w gorze :D hehe choc nie uderzył mnie jeszcze czego nie moge powiedizec o moim bracie hehe dobrze mu tak nie jego zwierzaczek wiec nie pacha łap do terrarium :) ale wiesz jak to jest chciałbym jak najszybciej go oswoic chyba normalna sprawa ale jak napisałem wyzej dam mu narazie troche na luz a "poimecze" go za jakis czas

Jacku
21-04-2014, 04:37
Uważajcie na ogon. Uszkodzenia mechaniczne (obicia, stłuczenia) mogą być fatalne w skutkach.

pozdrawiam

majka1989
03-06-2014, 11:00
co będzie , jeśli odrzuci ogon ? Jaszczurki w przypadku zagrożenia odrzucają końcówkę i po jakimś czasie im odrasta . A jak jest u legwanów? Czekam niecierpliwie na wieści . Pozdrawiam .

meg11
03-06-2014, 11:01
prosze poczytac FAQa tam jest wszystko napisane.

42d3e78f26a4b20d412==