PDA

Zobacz pełną wersję : brzoza w terrarium



mik
03-05-2014, 03:40
witam,
czy w terrarium dla legwana moze byc gałąź brzozy pomalowanej lakierem przeciw wilgoci ??

kymon
03-05-2014, 03:46
Witam,

Brzoza jest jak najbardziej wskazana, tylko po co ją malować lakierem? W terrarium dla legwana przecież bardzo ważne jest utrzymanie wysokiej wilgotności.


Pzdr.

Saurus
03-05-2014, 03:51
Nie zrozumiales o co mu chodzilo, chodzilo o zabezpieczenie brzozy przed wplywem zbyt wysokiej wilgotnosci powietrza- ochrona przed plesnia :) Najlepiej matowym lakierem, wtedy galaz nie straci naturalnego wygladu (polyskliwa wyglada sztucznie).

kymon
03-05-2014, 03:56
Saurus, zrozumiałem bardzo dobrze, tylko pamiętaj, że w terrarium z prawidłową wentylacją nie ma miejsca na pleśń :).

Pzdr.

Saurus
03-05-2014, 04:01
W sumie tak, ale lepiej dmuchac na zimne ;)
A tekst "Brzoza jest jak najbardziej wskazana, tylko po co ją malować lakierem? W terrarium dla legwana przecież bardzo ważne jest utrzymanie wysokiej wilgotności." w odniesieniu do "lakieru przeciw wilgosci" brzmi, jakbys mial co innego na mysli.

kymon
03-05-2014, 04:06
Racja, lepiej dmuchać na zimne, zważywszy na to, że wentylacja jest traktowana trochę po macoszemu, zwłaszcza przez początkujących terrarystów.

Jacku
03-05-2014, 11:35
Nie ma potrzeby malować.

pozdrawiam

mik
03-05-2014, 11:56
Dzięki za odpowiedzi :)

RobertM
03-05-2014, 12:58
Zdecydowanie odradzam takie zabiegi jak malowanie (legwan drapie, a odchodzący potem lakier może być zjedzony!), okorowywanie czy w ogóle robienie czegokolwiek z gałęziami przynoszonymi do terrarium. Najlepsze są takie gałęzie bez żadnych zabiegów, zapewniają dobrą przyczepność i są najbardziej naturalne. Natomiast gatunek drzewa nie jest w tym wypadku najlepszy. Brzoza jest dość gładka, a w związku z tym legwan może się ześlizgiwać z gałęzi. Ja stosowałem brzozę wyłącznie jako poziomo ustawione gałęzie, do wspinania się nie nadawały.

Saurus
03-05-2014, 13:10
Moj legwan, dosc duzy i ciezki, ma w terrarium gladka i twarda galaz leszczyny, a jakos sobie radzi ;) W naturze tez chyba nie maja wszystkich drzew z miekkim drewnem i popekana kora.

mik
04-05-2014, 01:10
to juz sam niewiem pomalowalem juz wczesniej tylko teraz niewiem czy wkladac ta gałaz czy nie?!

Jacku
04-05-2014, 01:20
Słuchaj dr Roberta ...

pozdrawiam

mik
04-05-2014, 02:14
tylko boje sie oto zeby mi plesn albo jakies grzyby niezepsuly galezi albo przeniosly sie na osb

RobertM
04-05-2014, 13:13
Jeżeli będzie pleśń to znaczy, że jest zła wentylacja w terrarium, a to problem znacznie poważniejszy niż brzoza. Od wielu lat używam różnych gałęzi w terrarium z legwanami (różne gatunki drzew owocowych, robinia, dąb, jesion, wierzba, brzoza) i nigdy nie zdarzyło mi się, aby gałęzie pleśniały, nawet gdy używałem gałęzi lekko spróchniałych. Brak dostępu świeżego powietrza, dużo za mała powierzchnia wentylacji to niestety obok złego pokarmu podstawowy problem w trzymaniu u nas legwanów. Dochodzi do tego używanie tanich higrometrów, które znacznie zaniżają wilgotność. Trzymanie legwana w "puszce" niestety jest powszechne :(. Proponuję zwrócić na to uwagę.

BeataU
04-05-2014, 15:07
Witam,
Ja mialam kiedys brzoze w malym terrarium. Legwan nie mial zadnych problemow z poruszeniem sie po galeziach, ale byc moze to dlatego, ze byly grube, niskie i ulozone pod dosc plaskim skosem. Teraz mam duze terrarium i galezie z orzecha wloskiego.
Jesli legwan bedzie mial problemy z wspinaczka, mozesz do galezi przybic plasko mniejsze galezki, zeby stworzyc cos w stylu drabinki do wspinania. Ja mam cos takiego w terra i spisuje sie znakomicie. Mozna tez okrecic konary sznurkiem, zeby nie byly zbyt gladkie.

Jachyr1
05-05-2014, 16:15
Witam. Ja u Leona tem mam 2 gałęzie brzozy i nie mam z nia zadnych problemow. Ani plesni,grzybow itd, legwan bez problemu sobie chodzi po nich i nie widze aby sie slizgał. Wiec mysle ze nie ma senu lakerowania ich z takich przyczyn jakich napisal Robert. pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==