PDA

Zobacz pełną wersję : Co jemu sie stało??



Jachyr1
05-05-2014, 16:28
Witam. Tak sobie szukałem w necie i znalazlem to zdjecie. I chcial bym sie was zapytac bo wydaje mi sie(a wrecz jestem pewny) ze tak nie wyglada naturalne ubarwienie legwanow. Wiec jaka mogl byc przyczyna takiego koloru tego osobnika!?? pozdrawiam

Długopis
05-05-2014, 23:32
E, moim zdaniem to normalny kolor, tzn. legi bywają i w takim kolorze, a nie widziałeś na fotkach Gucia Ryśka? Na tej fotce może trochę barwy są przesycone i kolorek jest bardzo intensywny ale jak najbardziej normalny.

Ada
06-05-2014, 04:00
ubarwienie dorosłego-dojżałego płciowo samca:)
ada

kymon
06-05-2014, 07:30
Witam,

Oprócz tego, że niektóre aparaty w zależności od warunków trochę przejaskrawiają kolory to nic mu się nie stało, chyba, że gość przed chwilą wyciągnął go z piekarnika :).

Jachyr1
06-05-2014, 13:08
Dzieki za odpowiadzi bo zastanawialem sie dlaczego taki kolor ma ten leg. pozdrawiam

Rysiek
07-05-2014, 13:09
Kolor, kolorem. To może być zasługa sztucznego oświetlenia, lub bajer zrobiony z zastosowaniem obróbki komputerowej. Na kolce nikt nie zwrócił uwagi ?!

BeataU
07-05-2014, 14:39
Mnie tez bardziej zastanowil brak kolcow. Co sie z nimi stalo ???
Swoja droga leg rzeczywiscie wyglada jakby go wlasniez grilla zdjeli, ale to chyba jak mowi Rysiek zasluga komputera. Moj Smok przeciez tez jest taki brazowo-pomaranczowy, tylko brzuszek zostal zieleniutki.
Ten leg ma chyba wylinke na palcu ? Albo mu skora schodzi bo sie za duzo opalal ;)

kymon
07-05-2014, 14:59
Witam,

Rysiek, ja też się nad tym zastanawiałem, ale jak dobrze się przyjrzysz to kolce widać - są ułożone na boku. Tak mi się wydaje po 10 min. wpatrywania się w to śmieszne zdjęcie.


pzdr.

Jachyr1
07-05-2014, 15:50
Nom fakt nie ma kolcow:] a nie zwrocilem na to uwagi predzej:) pozdrawiam

Gdanszczanka
07-05-2014, 16:15
a zauważyliście że ma on srebrnego palca?w tylniej łapie. Wg. mnie to jest on poprostu pomalowany w programie grafisznym

RobertM
08-05-2014, 01:37
Ten osobnik wygląda na pomalowanego w komputerze, ale zróżnicowanie barw u legwanów zielonych jest duże. Tego nie widać za bardzo w hodowli bo importuje się głównie ososbniki z 2-3 krajów, ale przy tak dużych zasięgu (i zróżnicowanym środowisku) występowania różnice muszą być spore. Najbardziej zbliżone do tego zdjęcia wydają się I.i.rhinolopha z Kostaryki, samce w czasie godów robią się mocno pomarzńczowe, głowa staje się prawie czarna.

BeataU
10-05-2014, 15:39
A zauwazyliscie jaka ta pani ma czerwona twarz? Ktos przesadzil z kontrastem i nasyceniem barw kiedy obrabial to zdjecie a na samego zwierza dal wiecej swiatla. Mysle, ze chcial poprawic i przedobrzyl a tak na prawde legwan jest pomaranczowo-brazowy.
Fakt, jak sie dobrze przyjrzec, to te kolce moga byc przechylone i dlatego tak wygladaja, jakby ich nie bylo.
A co do palca, to niesrebrny, tylko mu skora zlazi.

Fatman
11-05-2014, 23:11
Ja się nie zgodzę. Powiększ mocno to zdjęcie. Wyraźnie zniszczone kolce...

42d3e78f26a4b20d412==