PDA

Zobacz pełną wersję : Kichanko



tasior
08-05-2014, 10:24
powiedzcie co mam zrobic zeby legwan tak nie wydalał soli no poprostu jest tego pełno jak wyłazi na pokój to blat ktory jest czarny mam wrecz biały i wszytsko zarypane biała sola dostaje duzo mleczy moze to od tego bo wczesniej tak nei było ,Pozdro

Długi
08-05-2014, 10:48
Obawiam sie ze niestety nic sie na to kichanie nie da zrobic:) legi po prostu kichaja zeby pozbyc sie nadmiaru soli z organizmu i jest to zupelnie normalne zjawisko.

Pozdrawiam

Dlugi

Izabela
08-05-2014, 11:21
I miejmy nadzieję, że kichanie Twojego legwana to właśnie takie normalne zjawisko, a nie objaw przeziębienia, co też się, niestety, zdarza. Zaobserwuj, czy gadzinka, oprócz tego, że kicha, ma się całkiem dobrze. Czy nie jest wyziębiona, o ciemnym ubarwieniu ciała, apatyczna, czy je normalnie. Czy z nozdrzy nie cieknie nic innego, jak tylko sól. Piszesz, że kicha na biurko, a jak ma się rzecz w terrarium? Być może to skutek zbyt długiego przebywania poza swoim domkiem, lato mamy w tym roku dosyć chłodne...

tasior
08-05-2014, 12:21
z legiem jest wszystko ok je jak szalony a pytam bo wczesniej tak nei było i jak zaczołem podawac mlecz to kicha wiecej i nei wiem czy to przez mlecz czy jak bo to troche dziwne

kymon
08-05-2014, 12:53
Witam,

Bez obaw, to nie przez mlecz. Na to kichanie jest jednak pewna rada............można to jedynie polubić.

pzdr.

Długopis
09-05-2014, 00:23
Fakt, że ja też zauważyłem, że teraz leg więcej soli wydala niż zimą ale to pewnie ogolnie jedzonkiem jest spowodowane. Więcej świeżutkiej zieleninki z łąki i więcej soli mineralnych, więc sobie i więcej kichają.

Fatman
11-05-2014, 23:07
Właśnie chyba tym to jest spowodowane. Zawartość soli w pożywieniu wpływa na ilości w jakich jest wydalana.

BeataU
14-05-2014, 14:18
To prawda, ktos kiedys pisal, ze jego leg ma okropne kichanie po groszku z puszki.

Ja osobiscie przyzwyczailam sie do czyszczenia szyb z tych bialych zaciekow soli i wody. Mozna to polubic :-)

pimp
09-06-2014, 13:55
Hej


Moj legwan robi to okresowo raz kicha przez kilka dni tak ze trzeba szyby czyscic a potem sie to nie pojawia... po jakims czasie znow, bylem u veta to mnie postarszyl ze to moze zapalenie pluc byc ale nic sie z legusem juz od miesiecy nie dzieje. poprostu raz kicha raz nie :)

42d3e78f26a4b20d412==