PDA

Zobacz pełną wersję : Czy tak moze byc?



kreczmar
16-05-2014, 04:19
_.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._
|
| Witam serdecznie!
|
| Czy wystarczy tak urządzone terrarium dla legwana który jest na fotce? Mam | jeszcze jeden konar który własnie pluska sie we wrzatku. Niewiem czy
| umiescic go praktycznie poziomo czy pociac i zrobic jakies pułki poprzeczne. Prosze doradzcie mi.
|
| http://kreczmar.w.interia.pl/DSC00036.JPG
| http://kreczmar.w.interia.pl/DSC00037.JPG
| http://kreczmar.w.interia.pl/DSC00039.JPG
|
_.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._

Saurus
16-05-2014, 04:47
Nie.
Swietlowka UV musi znajdowac sie w odleglosci nie wiekszej niz 30-40 cm od miejsca, w ktorym wygrzewa sie legwan.

Długopis
16-05-2014, 06:07
No tak łyso jakoś. Wsadź jeszcze jeden korzeń, jakąś półkę zrób, no i roślin brakuje. Możesz też jakąś siatkę ze sznurka dać, drabinki, czy mostki, żeby było weselej i przytulniej.

frydrych1
16-05-2014, 08:41
zdecydowanie pusto jest w tym terra musisz wlozyc w to wiecej pracy zeby to jakas wygladalo i zeby leg sie dobrze czul

BeataU
16-05-2014, 12:16
Ten jeden konar to zdecydowanie za malo. Musisz postarac sie o wiecej konarow, jakies poleczki, drabinki itp. Poza tym brakuje zieleni. Roslinki polecam raczej sztuczne, bo nawet nieduzy leg w ciagu kilku dni potrafi zniszczyc (albo zjesc) zywe roslinki. Jak bedzie mial zielono i bedzie sie po czym wspinac, to legus na pewno poczuje sie lepiej.

kreczmar
16-05-2014, 12:30
_.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._
|
| Spoko Spoko. Następny konar sie chlapał we wrzątku, a przed momentem wrociłem z udanych łowów. Przytargałem poł lasu ;) wiec jutro albo jeszcze
|dzisiaj pokombinuje i zrobie mu ze dwie pułki i jakies jeszcze ze dwa konary wstawie. Jezeli będę praktycznie pionowo to legwan będzie sie po tym
| wspinał czy lepiej zrobic nizszy ale o mniejszym koncie nachylenia?
|
_.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._

BeataU
16-05-2014, 12:42
Chyba lepiej o mniejszym kacie, ale i tak warto okrecic np sznurkiem. Moj leg ma w terra jeden taki pionowy konar i sie po nim wspina, ale ma tam takie krotkie galezie przymocowane poprzecznie na ksztalt drabinki, bo nie wiem czy dalby rade bez nich.

kreczmar
16-05-2014, 12:46
_.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._
|
| Jak widac na fotce to konar jest owiniety sznurkiem. Na poczatku jak sznurka nie było to kegwan miał małe problemy zeby sobie swobodnie chodzic bo
| konarze, ale jak obwinołem sznurkiem to jest git. Jutro zabieram sie za dalsze urzadzenie tarra. Tylko prosze powiedzcie mi jaka najlepiej roslinke
| zastosowac (jaki gatunek czy to wszystko jedno aby tylko była sztuczna i zielona)
|
| Pozdrawiam Tobiasz!
|
_.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._

megablaster
17-05-2014, 11:01
Roślinki obojetnie jakie byle ladnie wygladaly i byly sztuczne.Dodam tylko ze mam na full sztucznych roslin i leg rowniez po nich lazi takze konarki to nie wszystko.

kreczmar
17-05-2014, 12:09
_.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._
|
| Witam serdecznie!
|
| Jak macie jakies fotki z których moznaby było odgapic kilka ciekawych pomysłów na urządzenie tarrarium to podeslijcie na maila: kreczmar@interia.pl z
| góry dziekuje.
|
| Pozdrawiam Tobiasz!
|
_.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._

kreczmar
17-05-2014, 14:20
_.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._
|
| Witam serdecznie!
|
| Juz niedługo zamieszcze fotke terrarium po małej modyfikacji (dodałem kilka konarów) Poddam terre waszej ocenie. Tak wiec zapraszam to zerknuięcia
| za jakis czas : ]
|
| Pozdrawiam Tobiasz!
|
_.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._

Saurus
17-05-2014, 14:53
Taka mala uwaga, wiem ze sie czepiam- musisz w kazdym poscie umieszczac te wkurzajace _.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._.-:-._ ??

kreczmar
17-05-2014, 15:37
specjalnie dla Ciebie przestane to umieszczac. Bo moze faktycznie poczułes sie urazony moim ślaczkiem. Przepraszam! <lol> A tak powznie mnie to nie przeszkadza :D

meg11
17-05-2014, 17:06
to klatka raczej niz terrarium..
wiecej korzeni do wspinania i jakis roslinek, zielono tam mam byc, legus ma sie czuc dobrze, a nie siedziec dzien w dzien na jednym korzeniu..

no i miej swiadomosc tego, ze takie terrarium na dlugo Ci nie wystarczy..

kreczmar
17-05-2014, 17:11
Wiem ze nie na długo ale jak narazie legan ma ok 50 cm dł a terrarim 110x50x50 a c do konarów to spokojnie juz jest ich wiecej a na roslinki narazie brak funduszy za jakis czas bedą napewno spokojnie nie mozna miec wszystkiego na raz prawda?

Saurus
17-05-2014, 23:52
A mnie owszem, bo jest zbedne i bez sensu :P Po co to bylo?

Rysiek
18-05-2014, 10:58
O tej porze roku możesz zawsze umieścić w terrarium umytą gałąź jakiegoś drzewka z jadalnymi liśćmi (darmową) zanim zaoszczędzisz na sztuczne rośliny. Może to być np. gałązka lipy, czarnego bzu. Legwan wśród zieleni poczuje się bezpieczniej, do tego zawsze może coś skubnąć w naturalny sposób :-) Sam tak niekiedy robię i polecam ten pomysł. Przy doborze gałęzi pamiętaj, aby nie niszczyć zieleni ;-) Najlepiej jak drzewo rośnie z dala od drogi.

kymon
18-05-2014, 12:53
Witam,

Wróciłem dzisiaj z urlopu i nie chcę się czepiać, ale trzeba spojrzeć na to realnie. Wystrój - wystrojem, lecz po włożeniu kilku ciekawych i niezbędnych dodatków, moim zdaniem Twoje terrarium może zrobić się przymałe dla lega, który teraz będzie miał (miejmy nadzieję) najszybszy przyrost w swoim życiu. Nie chcę Cię martwić, lecz najprawdopodobniej bardzo szybko będziesz musiał budować następne terra.


Pzdr.

BeataU
18-05-2014, 14:27
Podpisuje sie pod slowami Ryska :) (hehe... bedzie plagiat ;P)

Sama tez czesto uzywam zywych galazek w wolierze na balkonie. Jak uschna, wymieniam na nowe. Ja daje galazki jabloni i mirabelki, bo troche sie drzewko na dzialce za bardzo mi rozroslo. Ma takie zolte sliweczki, ktore jak juz dojrzeja najpierw obrywam, zeby sie leg przez pestke nie udusil (lepiej dmuchac na zimne ;). Inne drzewka owocowe sa na razie mlode i nie chce im obrywac galezi, ale jak podrosna to dopiero bedzie... brzoskwinie, wisnie, czeresnie, grusze, rozne sliwy, itp. A wszystko naturalne, niepryskane z wlasnego podworka :)

kreczmar
19-05-2014, 01:11
tak wiec Twoim zdaniem powinienem zastanowic sie nad budowa większego? wiec jakie powinno ono byc?

kymon
19-05-2014, 06:07
Witam,

Jeżeli chcesz zbudować terra docelowe dla dorosłego lega to przejrzyj inne posty. Kupując legwana napewno dowiedziałeś się jaki będzie duży. Ja osobiście jestem za budową dużego terra, ponieważ oszczędza to dużo czasu i pieniędzy (chyba, że budowa terrariów to Twoje hobby :)). Legwan szybko wyrasta z małego terrarium, a my budujemy niepotrzebnie kolejne terra itd. Wracając do wystroju, pomyśl ile możliwości daje Tobie i Twojemu legwanowi duże terrarium. Można w nim ustawiać gałęzie, konary, pnie, modelować kapitalne strukturalne tła, zrobić wodospad, basen, drabinki, mosty, półki, praktycznie możliwości są nieograniczone. Teraz realnie pomyśl jak ciekawie, bez tych rekwizytów urządzić terrarium??? - wydaje mi się, że to niemożliwe. A teraz włóż niektóre z w/wym. rzeczy do Twojego terra to zdasz sobie sprawę, że nie ma w nim miejsca dla legwana, a przecież chodzi nam o to żeby naszym podopiecznym było jak najlepiej, a jednocześnie terrarium stanowiło niesamowitą ozdobę naszego mieszkania. Uff, ale się napisałem, ale DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE.


Pzdr.

kreczmar
19-05-2014, 06:46
Owszem masz racje bo po włozeniu jeszcze 2 konarów faktycznie jest mało miejsca mam w planach zrobic moze po wakacjach jak starczy fundyuszy nowe terrarium takie jakie buduje WaRiaT_1986 o podstawie 80x80 bo niestety wieksze mi sie nie zmiesci do pokoju i wysokie na 170-180 cm ale jak narazie jeeszcze jakis czas moze "robal" posiedziec w tym terrarium 100x50x50 tylko tu ise pojawia kolejne pytanie ile on tam moze jeszcze by :>?

BeataU
19-05-2014, 08:46
Ja proponuje wykleic sciany zielonym korkiem. Bardzo fajnie to wyglada :)

42d3e78f26a4b20d412==