PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wilgotnością :/



GoodCharlotte
03-06-2014, 05:19
Ostatnio legusowi zmieniłam terra i niestety zaczęły się problemy z wilgotnością. Max osiąga 60 góra 65%. Na poczatku myślałam, że to dlatego że nowy substrat kokosowy jeszcze dobrze nie nasiąknął wilgocią, ale to trwa już jakiś czas. Regularnie pryskam terrarium, a pod basenikiem mam matę grzewczą. Terrarium jest szczelne jeżeli nie liczyć wentylacji. I sprawa przy okazji w załączniku jest fotka Greena ... i właśnie, a może Frau Green ? Z góry dziękuję ;)

Jacku
03-06-2014, 05:57
Zerknij tutaj:)
http://www.legwanzielony.terrarium.com.pl/index.php?page=terrarium
jest coś o Twoim problemie :)
Zmniejsz może troszkę wentylację i zobaczysz czy to pomoże...

pozdrawiam.

RobertM
03-06-2014, 06:13
Jeżeli jest 60% (zakładając, że hgrometr jest dobry, co graniczy z cudem :)), a nawet mniej to nie ma się czym martwić. Zmniejszanie wentylacji, która jak wynika z praktyki i tak jest zwykle za mała ( a tu nie mamy pojęcia jaka jest) może być niezdrowe.

GoodCharlotte
03-06-2014, 13:28
właśnie czytałam że 60% to wystarczająco, ale jak wszyscy piszą że mają 70 -80% to mi się serduszko kraje że się staram, a mimo wszystko się nie da :( możecie powiedzieć czy to samczyk czy samiczka? Zdjęcie jest chyba wyraźne a legwan ma chyba około roku ale głowy nie daję. Dzięki za odpowiedź ;)

Saurus
03-06-2014, 14:27
Wedlug mnie legwan jest za mlody na ocenianie tego, dla mnie wyglada po trochu na jedno i drugie, ale chyba sklanialbym sie ku samicy (zalezy od wielkosci legwana- jaki jest duzy?)

daf
03-06-2014, 14:52
Mozesz kupić nawilżacz i wsadzić do terra. Ktoś z legwaniarzy ma w terra.

Długi
03-06-2014, 15:29
kup sobie lepszy higrometr:) termo + higro elektroniczny kosztuje ok 60-70 zl. jak kupilem jakis rok temu i jestem bardzo zadowolony.

pozdrawiam

Dlugi

GoodCharlotte
04-06-2014, 00:48
Też się zastanawiam nad kupnem nowego może nawet elektrycznego. Legwan ma długość około 66-68 cm (bardzo bał się metra krawieckiego :/). Na poczatku myślałam że to samiec ale teraz bardziej skłaniam się ku samicy.

Saurus
04-06-2014, 01:05
Przy takiej dlugosci tez juz stawialbym na samice- pamietam z czasow jak moj legwan byl mlody, ze samiec tej wielkosci nie ma az tak zaokraglonej, krotszej glowy jak male legwany. Zobacz jeszcze nasade ogona od gory- jesli jest rozszerzona po bokach to samiec, jesli nie- to samica.

GreenDay
05-06-2014, 05:48
A chyba jednak panienka z niego ;) bedzie z kim plotkować wieczorami jak urośnie. Jeszcze jedno: wiem, że jak podrośnie to zacznie skadać jaja raz na rok (oczywiście nie zapłodnione) i pytanie czy trzeba jej załatwić jakieś gniazdo czy co? Co z jajkami ewentualnie zrobić ?

42d3e78f26a4b20d412==