PDA

Zobacz pełną wersję : Jak poprawić "przyczepność"?



GoodCharlotte
12-06-2014, 04:46
Witam. Jak w temacie: jak poprawić przyczepność legwana. Mój pupil ma w terra kawałki brzozy na którą się wspina, ale niestety sprawia mu to małe problemy (brzoza nie jest zbyt "chropowata"). Zauważyłam w wielu terrariach ww. drewienka otoczone lenem i/lub włóknami konopii. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie, ale ojciec twierdzi że leguś może się zaplątać (w końcu ma nie małe pazury), zawisnąć i zrobic sobie krzywdę :/ . Jak to w końcu jest ? Nie przeszkadza mu to w wylegiwaniu się na pniu (znaczy włókna czy mu nie przeszkadzają) ? Zapląta się czy nie ?? Pozdrowienia :)

kreczmar
12-06-2014, 05:12
zalezy jak owiniesz konary jesli zrobisz to na szybkiego i nie beidzesz mocno sciskał sznurka to porobia zie luzne zwisajace kawałki sznurka ale jesli uzyjesz troche siły to wszystko bedize ok mam tak owiniete konary i wszystko jest ok wczesniej jak nie yły owiniete to legwan z trudem wdrapywał sie po nic a teraz gdy sa owiniete nie stwarza mu to problemu

pimp
12-06-2014, 06:58
Kreczamar ma racje. Moja propozycja przed obwinieciem konarow, obwin je tasma klejaca dwustronna, a potem dokladnie i bezszczelin wluknem. Pozdrawiam

meg11
12-06-2014, 07:52
taśma klejąca to chyba nie jest najlepszy pomysł.

kreczmar
12-06-2014, 08:03
tez mi sie wydaje ze tasma odpada. wystarczy mocno zaciskac kolejne petelki na konarach i to w zupełnosci wystaczy jesli masz tyle cierpliwosci to mozesz obwinac całe knary szczelnie ja jednak tyle zapału nie miałem i zrobiłem to nie tak jak pimp pisał petelka przy petelce jednak to i tak wystarcza mojemu Robalowi aby sie utrzymac na konarach na ktorych wczesniej miał problemy

kymon
12-06-2014, 08:37
Witam,

Myślę, że nie ma potrzeby "zwiększać przyczepności", legwany żyją przecież na drzewach i świetnie będą dawały sobie radę (pod warunkiem nieobcinania pazurów). Ja też mam w terra brzozę i nic się złego nie dzieje. Wygląda to tak:
http://terrarium.com.pl/forum/download.php?109,3794/_mini-Obraz%20003.jpg

Pzdr.

Rysiek
12-06-2014, 11:00
http://www.legwanzielony.com/index.php?page=terrarium - konar w moim terrarium znajdziesz pod tym linkiem. To okorowany kawał drzewa sosnowego z przyklejonymi kawałkami grubej kory. Legwan doskonale sobie radzi. Od dłuższego czasu nie przycinam mu pazurków.

GoodCharlotte
13-06-2014, 04:07
Wielkie dzięki. Spróbuję tak na początek. Jeżeli bedzie się coś niedobrego działo to po prostu zrezygnuję ;). Jakby co to leguś będzie musiał sie bardziej starać. Pazurów nie obcinam i w najbliższej przyszłości nie zamierzam, bo boję się że mogę uszkodzić nerwy. Mam wakacje więc mogę trochę poeksperymentować :D . W woli ścisłości <i nie beidzesz mocno ściskał sznurka> ... uhm jak coś to "ściskała' sznurka :P

meg11
13-06-2014, 04:35
ja dziś swojemu obcięłam pazurky, bo już wytrzymać z bólu nie mogłam, jak wbijał się we mnie tymi swoimi pazurami..

GreenDay
13-06-2014, 07:55
A ja na razie wytrzymuję :D zobaczymy potem, ale jak sobie obiecałam musi mieć minimum 1m. Pozdrawiam :)

GoodCharlotte
13-06-2014, 07:57
!Qrczę mam problem z nickami :/ przepraszam) Chodziło że legwan ma mieć 1m nie PAZUR !

meg11
13-06-2014, 08:01
a kto to pannie pozwolił posiadać dwa profile?
proszę o napisanie, z którego będziesz korzystała a drugi idzie do kasacji.

kymon
13-06-2014, 11:28
I slusznie.

BeataU
13-06-2014, 17:03
U mnie w terarium do duzych konarow sa przybite cienkie na ksztalt grabinki. Nie potrzeba juz niczym okrecac, bo legwan swietnie sobie radzi.

Legi to co prawda zwierzeta nadrzewne, ale niestety czasami maja problem, zeby sie wspiac, moze niektore drzewa w naszym klimacie sa zbyt sliskie? Moj leg nie ma obcinanych pazurkow a nie wszedzie wejdzie.

Podrapane kobiece rece chyba nie sa zbyt ladne. A jak patrze na swoje, to mam ochote kupic obcinacz do pazurkow (bo zgubilam poprzedni) i odpowiednio nim potraktowac Smoka.

GoodCharlotte
14-06-2014, 01:02
Przepraszam <zawstydzona>. Ale z poprzednim miałam kłopoty :( chciałam go skasować ale nie wiedziałam jak :( . Przykro mi naprawdę :/ nick GreenDay jak coś . Na serio bardzo mi przykro :(((

GoodCharlotte
14-06-2014, 01:04
Znaczy GreenDay jest do kasacji . Jeszcze raz BIG przepraszam :/

meg11
14-06-2014, 01:35
Ja mam tak ręce pocięte i poszramione, że wstydzę się wychodzić na miasto z odsłoniętymi.
Nie jest to zbyt estetyczny widok, a ludzka wyobraźnia działa;)

GoodCharlotte
14-06-2014, 03:03
Na mnie rodzice wrzeszczą za podrapane ręce. Twierdzą że to nie tylko nieestetycznie wygląda ale i wzbudza podejrzenia. Rzeczywiście ludzie mogą pomyśleć że mnie biją w domu ;). JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM ZA KŁOPOTY Z POPRZEDNIM PROFILEM

BeataU
14-06-2014, 03:31
To jak juz jestesmy przy kasowaniu nickow, to ja poprosze o skasowanie nicka Beata_U, bo niestety nie moglam sie na niego logowac i zalozylam nowy BeataU i tego wlasnie teraz uzywam.

meg11
14-06-2014, 03:58
dobrze, niepotrzebne konta się pokasuje, aby bałaganu nie było.
Jednak w przyszłości proszę o zgaszanie takich spraw na maila.
meg@legwanzielony.com

RobertM
14-06-2014, 04:44
Nie wiem jak birzecie swoje legwany, ale przy umiejętnym braniu na ręce i używaniu skórzanych rękawic zadrapania zdarzają się sporadycznie. Brzoza słabo nadaje się na wystrój terrarium. Są w Polsce drzewa o porowatej korze i takie najlepiej wybierać.

GoodCharlotte
14-06-2014, 06:56
Mój tata też powiedział że kupi mi takie robocze, murarskie duże, albo takie po łokcie najlepiej :D. Brzoza była najbardziej dostępna i jest bezpieczniejsza od drzew iglastych. Coś jeszcze można pokombinować. Najgorsza jest bezczynność ;). I proszę Pani meg11 widzę że nie tylko ja miałam problem z profilem :(

RobertM
14-06-2014, 07:30
Nie napisałem, żeby stosować iglaste. Wystarczy spojrzeć np. na sosnę, aby zobaczyć, że tam też nie ma czego się przyczepić. Najlepszy byłby np. dąb. Ewentualne na gładkiiej powierzchni można zrobić nacięcia.

meg11
14-06-2014, 07:45
ja nie zamierzam używać rękawic, legwan mieszka luzem razem ze mna w mieszkaniu, czasem są momenty, w których coś psoci, siłą rzeczy, by nie zrobił sobie krzywy muszę go wówczas podnieść i przenieść w bardziej bezpieczne miejsce, a że legwanowi to nie bardzo odpowiada, drapie mnie, wyrywając się przy tym. Natomiast jeśli to On ma ochotę wejść na mnie,wdrapuje się, siada mi na ramieniu i wie jak zrobić, żeby nie podrapać :)

GoodCharlotte, ja nie jestem żadna Pani;)

Rysiek
14-06-2014, 12:04
Nauczyłem się postępować z Guciem podczas przenoszenia. Nie jest to łatwe, bo on tego nie lubi, ale radzę sobie bez rękawic. Zadrapania zdarzają się sporadycznie. Podczas przenoszenia blokuję swoim ramieniem jego ogon, co uniemożliwia mu bicie o ostre przedmioty. To chroni przed uszkodzeniami i pomaga w zmaganiach z silnymi osobnikami ;-)

GoodCharlotte
15-06-2014, 03:45
Kiedyś w szkole mieliśmy taki wierszyk na temat "Jak to pięknie brzmi Pan i Pani". Mnie się zwroty te podobają i uważam że starszym jednak szacunek się należy, a zwroty Pan i Pani są najlepsze do jego wyrażania ;) (muszę koniecznie znaleść ten wierszyk) Pozdrawiam ;)

42d3e78f26a4b20d412==