PDA

Zobacz pełną wersję : zły nawyk



Bobuś
24-06-2014, 14:49
Witam wszystkich!Pomóżcie mi bo mam mały problem z legiem,chodzi o to, że mały zielony bardzo przyzwyczaił się do picia wody ze spryskiwacza, jak spryskuje tarrarium przykłada do niego pyszczek i pije .wogóle nie "korzysta"z wody znajdującej się w miseczce tylko czeka aż pojawię się ze spryskiwaczem w ręku, wtedy pije, jak mam go od tego odzwyczaić.
P.S. Z góry wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Silent_Dragon
24-06-2014, 14:53
Witam
Ja jak miaem agame to tez pila tylko ze spryskiwacza ale postawilem jej na 2 tyg. na ziemi kilkanascie miseczek i co chwila na nie wlazila i wydziala wode i z czasem wyjmowalem miseczki az zostala jedna i tak szukala miseczki i pila z miseczki i z spryskiwacza.
Pozdrawiam

Albino
24-06-2014, 16:05
moim zdaniem to nic zlego - jesli pryskasz terra co dzien to moze to i lepiej ze leg pije ci "z reki" problem pojawi sie jak bedziez musial go zostawic na jakis czas np: w wakacje - ale wtedy bedzie zmuszony nauczyc sie pic z miseczki.

POZDro

-sory za literowki ale pisze z hiszpanii (brak polskich znakow)

kymon
24-06-2014, 23:53
Witam,

Miałem podobny problem. Stawiaj mu dużą miskę z wodą i nie dawaj pić kiedy spryskujesz terra. Wiem, że frajda jest ogromna i pokusa dania mu wody będzie wielka, lecz zrób to dla zwierzaka. Szkoda, aby czekał aż wielkodusznie spryskasz mu terra :). Po jakimś czasie zauważysz, że legwan schodzi do miski - zew natury. Tylko konsekwentnie nie przypominaj mu o piciu ze spryskiwacza. Legwan przyzwyczaja się do pewnych, naszych zachowań, najważniejsza jest systematyka.

meg11
25-06-2014, 00:00
mój też nie chce pić z miski, pije tylko z basenu, tak mniemam mimo, że tego nie widzę.
Bardzo rzadko zdaża mu się napić,w momencie gdy podstawiam mu miseczkę pod pysia, widać wówczas jest mocno spragniony;)

kymon
25-06-2014, 00:07
Na pewno pije, tylko tak jak zauważyłaś, nie widzisz tego.

42d3e78f26a4b20d412==