PDA

Zobacz pełną wersję : słońce a szyba??



czester87SnK
29-06-2014, 03:19
Mam pytanie odnośnie-jak to jest z tymi promieniami UV,przechodzą przez szybę,czy nię??bo nie wiem czy ma sens wystawianie legusia w terra na słońce,bo nie ma woliery.Pozdrawiam!

meg11
29-06-2014, 03:48
NIE PRZECHODZĄ!
a pomyśl czy Ty chcąc się opalić idziesz na słonce na powietrze czy przy zamkniętym oknie się opalasz?

czester87SnK
29-06-2014, 04:51
no niby nie ale jak posiedzisz przy oknie to sie troche opalisz niedozo ale zawsze podejrzewam ze cos musi przechodzic troche zreszta patzre na moja swietlowke i zet ze szkla prawda? no a jednak uv wysyłane ze srodka swietlowki przechodzab pzrez nia a to normalne szklo ciekie nie jakies specjalistyczne

kymon
29-06-2014, 05:48
Aktualnie produkowane szyby wszystkie praktycznie mają filtr UV. Szyby starszego typu go nie mają, ale tak czy inaczej, zatrzymują potężną dawkę UV. Wystawianie legwana w terra na słońce jest trochę bez sensu, to tak jakbyś wystawił go pod mocniejszą żarówkę.

Saurus
29-06-2014, 06:04
czester- co ty wygadujesz- to wlasnie jest specjalne szklo, a nie normalne :) Skad to niby wiesz?

czester87SnK
29-06-2014, 10:46
szklo do swietlowki jest normalne grubosci 1.5mm z wiekasz iloscia kwarcu co daje jedynie wieksza wytrzymałosc na rozprezenia chodzi o gaz ktorym wypełniona jest swietłowka jedynie niema filtra wiec wiem ze to jest normalne szklo pozatym moje okna sa stare jak swiat wiec tez na 100% niemaja filtra:) chodzi mi głownie o to ze legus i tak sie opala na zewnatrz terra przy otwartym oknie oczywiiscie w oknie jest moskitiera na stałe z wiadomych przyczyn niezawsze moge go pilnowac wiec opala sie w terra czasem i pytam z ciekawosci pozdrawiam

Deore
30-06-2014, 15:42
standardowa szyba okienna o rubości 5 mm przepuszcza od 3- 7 % promieniowania UV - czyli prawie nic, natomiast skupia ciepło więc skóra może się wydawać opalona, ale tak na prawdę jest tylko zaczerwieniona. Gdzieś to kiedyś wyczytałem :) A co do szyb z filtrami UV to są one dosyć drogie i żadko kto je ma :)

42d3e78f26a4b20d412==