PDA

Zobacz pełną wersję : swierszczowy kanibalizm i nie tylko



Sourcus
17-08-2011, 08:14
cze. jak juz kiedys pisalem otworzylem hodowle swierszczy. wrzucilem ich do pojemnika ok 10 a dzis inspekcje robie i zostalo tylko 6. A z 4 tylko zwloki (dokladniej pancerze), to chyba od tego, ze mam poidelko z woda i sie lekko przytkalo. Ale te 6 pozostalych swierszczy juz jest takich fest duzych. Wszystkie maja skrzydla. I czy samice maja pokladelka takie baardzo dlugie i biale? Bo jak byly male to pokladelka byly takie kruciutkie, a teraz z odwloka wystaja im takie dlugie zakrecone lekko w gore. Bo chyba nie pozostalo mi 6 samcow?? Bo 2 swierszcze mimo pokaznych skrzydel takich wlasnie "cosiow" z odwloka wystajacych nie maja. Jesli mam racje to mam 2 samce na 4 samice i jest git ;p

Jimbo
17-08-2011, 08:23
Ja też miałem podobnie. Zacząłem niedawno hodowlę i z 10 świerszczy zostało mi 5 (w tym jedna samica). Lubią się zżerać, nawet jak jest jedzenie( szczególnie gdy jakiś przechodzi wylinkę, to odrazu go konsumują ). Nie wiem dlaczego tak się dzieje, może są dla siebie ulubionymi smakołykami ;). Teraz już urosły i zaprzestały tego procederu na szczęście.
Aha, jeszcze jedno, nie polecam trzymania świerszczy o różnych rozmiarach w jednym pojemniku, te mniejsze mają przerąbane.

Arrow
17-08-2011, 08:28
kanibalizm wystepuje u swierszczy z kilku powodow, dwa glowne to:
-mala przestzen zyciowa(malo kryjowek)
-zbyt malo bialka zwierzecego w diecie

Sourcus
17-08-2011, 09:51
thnx. chyba raczej mala przestrzen zyciowa wchodzi tutaj w gre (tj. ok 20x15x15cm. Najlatwiej mozna ten fakt zauwazyc jesli wsadzimy ok 5 swierszczy do baardzo malego sloika to natychmiastowo zaczna sie pozerac). Hmm. A co z tym dymorfizmem (tj. rozroznianiem plci)?

Arrow
17-08-2011, 11:17
samica ma pokladelko (dluga igielka wystajaca igielka)

42d3e78f26a4b20d412==