PDA

Zobacz pełną wersję : kupno warana stepowego



nazim
05-07-2011, 20:15
Chcialbym sie dowiedziec jak najwiecej informacji odnosnie warana stepowego a przedewszystkim urzadzenia terrarium(bardzo mile widziane zdjecia) i karmienia i nie tylko kilka wskazowek jak najlepiej to wszystko urzadzic. Chcialbym w najblizszym czasie kupic taka jaszczurke i potrzebuje jak najwiecej informacji.Jestem dopiero poczatkujacym terrarysta wiec nie moge na razie podzielic sie zadnymi innymi informacjami odnosnie hodowli jaszczurek. Z gory dziekuje i prosilbym o kontakt kogos kto ma taka jaszczurke i moglby mi pomoc .

Arrow
06-07-2011, 00:20
zdajesz sobie sprawe jak duzy rosnie taki waran, jakie duze terrarium musisz mu zapewnic, bedziesz wstanie obslugiwac 1,5 metrowego gada, terrarium muis byc dlugie na 6 dlugosci warana i szerokie na 3 dlugosci, bedzie Cie stac na ogrzanie takiego pomieszczenia(25-35 st. C, pod promienikiem do 45 st. C), zastanow sie dobrze, bo mozesz sie przejechac na takiej hodowli, warany to nie jaszczurki dla poczatkujacych hodowcow i nie chodzi tu wcale o trudnosc hodowli a jedynie o umiejetnosc obchodzenia sie z tymi zwierzetami, on moze zrobic Ci krzywde

Jarek
07-07-2011, 13:20
Trochę przesadzasz jeżeli chodzi o wielkość terrarium, większość hodowców zaleca terrarium dla dorosłego warana stepowego 200X100X100, jako rozsądne minimum,nakczęściej w warunkach hodowli domowej gatunek nominalny V.e.exanthematicus osiąga wielkość około 1 metra z czego 1/2 to ogon, z resztą się zgadzam.

Arrow
07-07-2011, 23:43
no mimo wszystko gdzie on sobie pobiega w takim terrarium ??

Jarek
08-07-2011, 08:52
Masz rację, ale waran tej wielkości(dorosły-bo małe to "szatany") jest dosyć mało ruchliwy, całe dnie spędza w pobliżu ulubionej kryjówki, i powinien być na tyle oswojony żeby można było go kilka razy w tygodniu wypuścić pod kontrolą w dobrze ogrzanym i zabezpieczonym pokoju.

Drutus
31-07-2011, 12:12
Co do ogrzania terrarium uważam , że nie musi być ono całe ogrzane tak mocno ja mam zamiar zrobić terra o zróżnicowanych temperaturach i w tedy jak będzie chciał to będzie miał wybór. Waran jest moim pierwszym gadem w życiu. Jak go kupowałem nie wiedziałem jaki będzie duży, szczęście , że mam duży pokój i mogę mieć duże terra. Przy kupnie pamiętaj że w przyszłości ten gad będzie duży i bardzo silny więc zajmij się odrazu oswajaniem pupila. Mój ma na razie 60 cm i jest bardzo silny.
Pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==