PDA

Zobacz pełną wersję : insektarium dla swierszczy ?!



poolek
20-07-2011, 00:43
Chce przygototwac jak najlepsze warunki do wylegu swierszczy.
Pytanie moje jest takie : Jak drobne (w mm) maja byc oczka siateczki polozonej na insektarium i czy dla malych swierszczy koniecznie ma byc metalowa siateczka ? Chodzi mi o swierszcze tuz po wykluciu z jajeczek .
Ewentualnie jesli ktos ma jeszcze jakies ciekawostki co warto zrobic prosze o posty na forum . Dziekuje.

Arrow
20-07-2011, 01:17
mozesz do gory terrarium powklejac paski foli aluminiowej, siatka o bardzo malych oczkach, mozesz zastosowac np. gaze, przy dostatecznie duzym terrarium i duzej ilosci jedzenia male swerszcze nie beda staraly sie uciekac, zapewnij im duzo kryjowek(wytlaczanki), siatka metalowa jest trudna do zdobycia, ale jesli masz dostep to uzyj jej

Sułek
20-07-2011, 04:21
hej
njieczym nie przykrywaj terra po prostu musi być odpowiednio wysokie (45-50cm) i co najważniejsze musisz dobrze wyskrobać silikon z rogów akwarium aby małe się po nim nie wspinały do góry, no i oczywiście szkło musi być czyściutkie aby nie wychodziły po osadzie , kamieniu na szybach....

poolek
22-07-2011, 02:20
Dziekuje za odpowiedzi ! Bardzo mi pomoga .

-m-
26-07-2011, 04:13
1) czy role insektarium moze pelnic zwykle akwarium przekryte siateczka od gory, czy koniecznie musi byc przewiew boczny jak w terariach??

2) slyszalem zeby podawac mokry i suchy pokarm swierszczom - czy mozecie wymienic przyklady (najlepiej nie drogie bo w sklepie zoologicznym chcieli mi wcisnac pokarm dla swierszczy za 22PLN!! a tyle to wydaje tygodniowo na wlasnie te swierszce dla mojego kameleona) kupilem cos dla rybek ale chyba nie jedza. Co z mokrym??

poolek
26-07-2011, 09:49
Ad 1 ) Moze spokojnie byc akwarium , tylko koniecznie przykryte siateczka aluminiowa badz lepiej metalowa . Ale musisz im wsadzic wytloczke od jajec , zeby mialy sie gdzie chowac .
Ad. 2 ) Pozatym postaw sobie spodeczek na ktory bedziesz kladl np. kapuste pekinska , marchewke itd. Drugi spodeczek postaw na otreby , kasze .. pokarm dla rybek .

P.S Ja codziennie zraszam delikatnie scianki aqwa zeby mialy troche wilgotno , aha no i dobrze bedzie jak postawisz tez niska nakretke od np sloika w korym bedzie woda , a niska po to zeby cie sie swierszcze nie potopily jak wpadna .
Tylko pamietaj zebys nie zraszal aqwa po pokarmie bo Ci zgnije !
A pokarm mokry codziennie wymieniaj .

Jesli twoj kamelek tak sporo je warto pomyslec o wlasnej hodowli ...
Pozdrawiam Marcin.

Pictus_
01-08-2011, 03:20
ja zaczelam hodowle jakies 1.5 miesiaca temu i do tej pory wyklulo mi sie ponad tysiac maluchow.siatka na insektarium nie jest potrzebna,moje ma 30 cm wysokosci i maluchy wcale nie maja zamiaru wylazic,najwazniejsze zeby mialy duzo wytloczek i codziennie swieze jedzenie.Ja tez zraszam scianki woda,ale nie za duzo
pozdrawiam

-m-
02-08-2011, 00:16
dzieki za uwagi powyzej!! rozpoczalem "hodowle" tydzien temy i choc moje naczynie ma tez 30cm h to swierszcze (te wieksze) ciagle laza po siatce do gory nogami. tego tysiaca Poolek to tylko pozazdroscic. U mnie z kolei wyleglo sie sporo malych w samym terrarium u kameleona!! niestety wycfanily sie i wychodza tylko w nocy gdy podopieczny moj juz spi.....a on od kad poczestowalem go konikami polnymi lapanymi na lace stracil checi na swierszcze...:(((( a nawet zauwazylem ze sie ich niekiedy boi!! wczoraj jeden wszedl przypadkiem na niego a ten dostal dziwnych drgawek jakby serce mu niesamowicie walilo..... wygladalo to bardzo niedobrze.

poolek
02-08-2011, 13:37
:))) -m- To nie mi mozesz zazdroscic 1000 sztuk tylko Pictus'owi :)
Ale to nic , powodzenia w hodowaniu swierszczuchow :)
/Marcin

lukasz
03-08-2011, 08:15
po jakim czasie swierszcze osiagaja 1,5 - 2,0 cm ?

pozdrawiam Lukaszp

42d3e78f26a4b20d412==