PDA

Zobacz pełną wersję : jakie oswietlenie dla gekona



nazim
23-07-2011, 00:24
Slyszalem niedawno ze uzywajac specjalnych lamp lub w odpowiednim czasie wlanczajac je mozna zwiekszyc ruchliwosc w ciagu dnia gekona lamparciego, czy to prawda a jezeli tak to jakie!Czy dwa kable grzejne i zarowka grzejna to za duzo na terrarium 60/60/60 ! .I czy trzeba zamontowac jakis termostat do tych kabli? z gory dziekuje za odpowiedzi i prosilbym o jak najwiecej informacji odnosnie hodowli gekona lamparciego poniewaz zaczynam dopiero bawic sie w hodowle jaszczurki.

Jeronimo
23-07-2011, 02:32
maly gekon lamparci nie lubi swiatla.. dorosle wychodza w dzien sie wygrzac pod lampe

Mozna nauczyc gekona ze dostaje takze pokarm wdzien, jednak tak naprawde wychodzi on kiedy chce i watpie zeby jakas zarowka zmienila tryb jego spacerow ;)
Moj gekon wychodzi godzine przed wylaczeniem swiatla (wieczorem) troche sie powygrzewa a pozniej zeruje w terrarium. (jak byl mniejszy to strasznie bal sie swiatla, teraz to juz troche lepiej wyglada).
Mysle ze dwa kable i zarowka na takie male terrarium beda dobre jesli chcez go ugotowac http://klub.chip.pl/jeronimo/emotikony/redhot.gif (co za duzo to nie zdrowo!!!)

Pozdroffka :-)))

nazim
23-07-2011, 20:06
Dzieki serdeczne za odpowiedz ale w takim wypadku tylko zarowka , czy tyko kabel ,czy jeden kabel i zarowka?!

kubalukaszewski
07-08-2011, 12:22
to chyba za duzo! kabel i zarowka w zupelnosci wystarcza!!!!!gekon musi miec miejsce gdzie bedzie mial chlodniej nie wiecej jak 30 st.terrarium powinno byc w jednym miejscu zacienione np.ja mam mala połke i na niej piasek z grota w ten sposob mam cien!!!czesc kuba.com

42d3e78f26a4b20d412==