PDA

Zobacz pełną wersję : problem! - waran pustynny



proxa
31-07-2011, 09:09
mam problem w postaci warana pustynnego :) bo nie wiem czy jak syczy ot jest zly prawdopodobnie ale tez syczy jak go glaszcze i wtedy zasypia :/ kurcze nie wiem w koncu czy u nieo jest to normalne czy lepiej og nie glaskac bo jak sobie tak ma syczec to oki tlyko sie pytam czy to normalne hehehe ????? proxa@poczta.fm

Drutus
31-07-2011, 12:00
Cze. Mój jak syczy to oznacza tylko jedno ( spadaj z mojego terytorium, Gdzie z tymi łapami do mnie ) Więc zawsze jak syczy to jest zły. Co do zasypiania to twój naprawdę zasypia ?? Mój owszem jak go głaszczę za tymi dziurami ( uszami ) to zamyka oczka i nieraz nawet na długo ale moim zdaniem to on odcina się jakby od otoczenia niż usypia.
Na koniec tematu jak syczy i się pręży do uderzenia ogonem, nadyma to nie jest zadowolony, a jak zasypia to jest ok i już masz duże postępy w oswajaniu. Ja mojego mało noszę na rękach i nie oswajam zbyt intensywnie mam nadzieję , że nie będzie to problemem w przyszłości.
Toleruje mnie jako tako i nie zwraca na mnie uwagi , a jak kto inny jest w pobliżu to już tak nie jest. Pytanko: Obsikał cię na początku jak brałeś go na ręce ??
Pozdrawiam wyślij mi fotki twojego zwierza i rerrarium i skąd jesteś ja z Wawy.DRUTUS...

Adrian Furman -AdN-
01-08-2011, 05:18
Siema !
mam pare pytan...
1. czy sa jakies wieksze problemy w hodowli tego gada?
2. ile je (młody i stary osobnik)>?
3. gdzie mozna go kupic?? jakie mniej wiecej ceny?
4. czy warany mozna karmic miesem? zwyklym w miesnym?
5. i po ilu latach sa juz w pelni dojrzale ? (kiedy osiagaja swoja max. wlekosc)
6. jak duze macie terraria dla swoich gadow? I jakie jest odpowiednie dla doroslego osobnika??

Adrian Furman -AdN-
09-08-2011, 01:25
sory ale czy ktos muglby mi odpowiedziec na wczesniejszcze pytania?? bylbym bardzo wdzieczny...:)

Jarek
09-08-2011, 02:55
1.Problemy zależą od osobnika, jaki ma charakter i czy jesteś w stanie poświęcić dużo czasu na jego oswojenie,trzeba zachować ostrożnmość zwłaszcza podczas karmienia, wpadają wtedy w "amok"
2.Młody do ok. 40 cm -2-3 x w tygodniu,starsze do 1 m 2 x w tygodniu, potem 1 x ,ilość karmy zależy od aktywności osobnika.Mój 60 cm- 3 dorosłe myszy co 4-5 dni. Dorosłe jedzą zazwyczaj mniej niż podrostki, bo są dużo mniej aktywne.
3.Cena- ja widziałem osobniki ok 35 cm po 250 zł
4.Można karmić je mięsem :kurczak, indyk ale nie zalecane jest to częściej niż 1 x w miesiącu, dodatkowo jaja przepiórcze,świerszcze,
5.Dorosłe są w wieku 2-3 lat, w warunkach domowych mają około 120 cm
6.terrarium jak największe, średnio długość to 1,5-2 x długości warana, wysokość 1 a szerokość 0,75 ,moim zdaniem nie trzeba przesadzać z wielkościa , jeżeli możesz umozliwić mu spacery pod kontrolą w dobrze ogrzanym pokoju, większą część dnia i tak przesypia pod promiennikiem.

42d3e78f26a4b20d412==