PDA

Zobacz pełną wersję : Warany



Leny
31-07-2011, 11:19
Witam ! Chciałbym się dowiedzieć wszystie możliwe gatunki waranów które można trzymać w terrariach i do jakiej wielkości rosną :) ...

Pozdrawiam
Leny

Bruk
31-07-2011, 14:19
A po co Ci to i tak podlegaja CITES nie rozmnażaja sie w niewoli tzn. w amatorskiej hodowli bo prasinus i indicus już się rozmnożył w ogrodach zoologicznych znajdź se inne źródło satysfakcji terrarystycznej.
Pozdrawiam

Leny
01-08-2011, 08:35
Nie mam zamiaru hodować warana. Nie mam warunków żeby trzymac takiego gada. Pytam z ciekawości, a Ty odrazu wyskakujesz z jakimiś naukami. Jak masz zamiar nie pisać na temat to wogóle nic nie pisz bo zaśmiecasz forum niepotrzebnie!

Dalej czekam na odp. bo co niektórzy nie rozumieją tematu postu...

Mateusz
03-08-2011, 03:58
ja miałem warana stepowego, on się chyba najbardziej nadaje do hodowli w domu. poza tym dostepne są varanus griseus, varanus niloticus, varanus salvador (niestety bardzo duży i bardzo drogi i bardzo żadki), czasami mozna tez trafic na warana timorskiego, który jest mały (ok. 60 cm) ale cena jest zwykle makabryczna. a co do citesa, to cała rodzina varanidae jest chroniona podobnie jak wszystkie legwany, biczogony, kameleony itd. ad nauseam, ale jakoś nie ma najmniejszego problemu z kupieniem ich.

42d3e78f26a4b20d412==