PDA

Zobacz pełną wersję : Plochliwy kameleon



gosciu
04-08-2011, 14:34
Moj kameleon jest bardzo plochliwy. Czy z czasem przyzwyczaji sie do mnie? Czy powinno sie od czasu do czasu wyciagac go z terrarium aby sie oswojil?

pepre
04-08-2011, 14:55
kameleon nie jest jaszczurka ktora sie wyjmuje z terrarium, przyjemnosc posiadania kameleona polega na obserwowaniu przez szybe, jesli chcesz brac cos na rece to kup sobie gekona lamparciego, albo pieska/kotka... zreszta jesli(?) czytales jakis opis to powinies wiedziec ze kameleony sa plochliwe, i sie nie oswajaja zbyt latwo...

Arrow
04-08-2011, 14:57
no pewnie biez go na rece co godzine ................
kameleon to nie zabawka, ktora mozesz brac na rece a jak juz sie nabawisz to odlozyc ja na polke,
to zwierzeta z regul plochliwe(oczywiscie zalezy od indywidualnych predyspozycji), to nie pies czy legwan zeby go oswajac ma Cie cieszyc swoim widokiem w terrarium (ile go juz masz ??)
jak chcesz cos oswajac to kup sobie psa ;)
to juz bodajze drugi post dotyczacy tego samego, poszukaj innych odpowiedzi :):):)
nie krec sie tez zaczesto przy terrarium jak nie musisz, daj mu spokojnie przyzwyczaic sie do nowego otoczenia, badz cierpliwy
i nie mow ze to Twoja pierwsza jaszczurka ;)

Arrow
04-08-2011, 14:58
heh pepre to zesmy sie zgadali :)

gosciu
04-08-2011, 15:05
Mam go miesiac i nie ma byc domowa maskotka jednak chcialem zeby poczul sie pewniejszy bo nawet gdy podchodze do terrarium potrafi uciekac i chowac sie chociaz od jakiegos czasu jest lepiej. Chodzilo mi tylko o to czy z czasem zaakceptuje mnie jako swojego opiekuna.
ps. faktycznie jest to moja pierwsza jaszczurka ;)

Arrow
04-08-2011, 15:23
sorry ale mnie to denerwuje na pierwsza jaszczurke trzeb bylo sobie wybrac anolisa a nie kameleona, jestes pewien ze zapewniasz mu wszystkie wraunki, jestes pewien ze przezyj u Ciebie dluzej niz 2-3 miesiace, (moze jestes tym jedny ktoremu akurat uda sie ta sztuka w co watpie ale moge sie mylic, bo rzecza ludzka jest sie mylic)

KAMELEON TO WYRZUCANIE PIENIEDZY W BLOTO, TO SAME PROBLEMU, TO SKARBONKA BEZ DNA DLA NIE ODPOWIEDNIEJ OSOBY(HODOWCY), WIELE OSOB JUZ PROBOWALO Z MARNYM NIESTETY SKUTKIEM, ZASTNOWCIE SIE DOBRZE ZANIM KUPICIE TO PIEKNE CIEKAWE ZWIERZE
KTORE W REKACH ODPOWIEDNICH LUDZI(HODOWCOW) CIESZY SWYM PIEKNEM I ZACHOWANIE W TERRARIUM :)

gosciu
04-08-2011, 15:29
Mam nadzieje ze u mnie przezyje dluzej niz 3 miesiace dlatego zasiegam porad gdzie sie da a nie ma za duzo zrodel a ze to skarbonka bez dna to fakt ;) ale skoro juz jest to staram sie zapewnic mu wszystko co potrzeba a nie jest to latwe.
Dzieki za odpowiedz :)

iwona krzywkowska
05-08-2011, 01:44
Cześć,
skoro juz masz kameleonka to zbieraj mnóstwo informacji na ten temat. On rzeczywiście potrzebuje dobrej opieki. Daj mu trochę czasu, zeby mógł się do Ciebie przyzwyczaić. Obserwuj go z daleka.
Zapewnij mu wszystko co trzeba a kamelek będzie zadowolony.
(Woda, jedzenie, oświetlenie, temperatura, spokój, witaminy, wapno-a wszystko o tym znajdziesz na tym forum)
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==