PDA

Zobacz pełną wersję : Plusy i minusy ściółki w terra...



Drutus
07-08-2011, 10:18
Witam wszystkich.
Zmieniłem wczoraj (sobota) podłoże w terra u Worena. Miałem do tej pory kostkę kokosową zmieszaną z korą, bardzo wytrzymała mieszanka utrzymująca się długo bez konieczności wymiany. Nowy wkład to po prostu piasek. I odrazu zanotowałem plusy i minusy obu podkładów. Kostka z korą dobrze utrzymuje wilgotność ma miły zapach, ale zdażało się, że była połykana przez warana podczas posiłków. Piasek natomiast plusy tani ?? nie zaszkodzi tak bardzo jak go zje chyba ?? Minusy to zabrudzone szyny i głośny churgot podczas przesówania szyb nie do zniesienia. Po za tm jak przy kostce kokosowej walił swoje odchody za każdym razem do kufety z wodą, a piasek tak mu przypasował, że wali odrazu w piach nie do kufety. Dobrze że mam pod piachem matę grzewczą która szybko wysusza odchody i łatwo je wyciągnąć jak
po jakimś kocie.
Jakie wy macie podłoża i jak oceniacie ich przydatność?
Pozdrawiam Drutus i Waran Stepowy...

P.s. Nie wiem czy w dobrej grupie umieściłem mój post ??
A, jeszcze przed chwilą zaóważyłem, że zamiast jak zawsze na korzeniu pod żarówami to leży na piachu nad matą grzewcza chyba mu podoba się to ciepełko :))

cubante
07-08-2011, 12:48
Nie wiem jak jest z waranami bo nie mam takowego zwierza, ale piasek hmmm moze mu sie zapchac przewod pokarmowy chyba ze na warany to nie dziala.

42d3e78f26a4b20d412==